Вікіпідручник:Титульні сторінки

Матеріал з Вікіпідручника

Так само, як кожна друкована книжка має свою обкладинку, Вікікнига має свою титульну сторінку. Ви можете створити титульну сторінку окремо від сторінки змісту вашої книги, щоб надати там короткий опис обсягу інформації у книзі.

Загальні вимоги до титульної сторінки[ред.]

Титульна сторінка книги повинна описувати мету цієї книги, таким чином, там повинен бути короткий абзац, у якому зазначено те, чого саме книга намагається навчити та перелік відповідних тем, які охоплює ця мета. Коротше кажучи, титульна сторінка має узагальнити всю книгу найкращим чином. Також ви можете використовувати титульну сторінку як обкладинку для декоративних цілей.

Іменування[ред.]

Згідно з Політикою імен, якщо ваша книга називається Книга, тоді титульна сторінка має називатися Книга/Титульна сторінка або Книга/Обкладинка, а сторінка змісту книги має називатися просто Книга.

Що має бути?[ред.]

Як правило, на титульній сторінці обов'язково має бути присутнє посилання на зміст книги, а також посилання на сторінки із робочу інформацією щодо книги: відомості про стилізацію, про авторів, про майбутніх читачів на інше.

Також буде добре, якщо на титульній сторінці буде посилання на головну сторінку обговорення книги. Це допоможе дописувачам швидко знайти де саме можна обговорити робочі питання.

Якщо ваша книга є доступною у PDF-версії, або версії для друку, обов'язково зазначте це на титульній сторінці. Для цього є корисні шаблони {{версія для друку}} та {{PDF версія}}, проте ви можете просто додати посилання на ці версії.

Зображення на обкладинці мають бути мінімальними та не повинні переважати іншу інформацію.

Якщо книга відноситься до кількох книжкових полиць та має інтервікі посилання, усі ці дані мають знаходитися на титульній сторінці, а не на сторінці змісту.

Титульна сторінка та зміст книги[ред.]

Якщо ви вирішили зробити титульну сторінку, тоді сторінка змісту не повинна містити жодних інтервікі посилань, або відомостей про книжкову полицю, до якої відноситься книга. Вам лише потрібно записати посилання на обкладинку книги в самому початку сторінки змісту. Наприклад: <small>[[Мова програмування Лісп:Мова_програмування_Лісп/Обкладинка|<< Обкладинка та інтервікі]]</small>

Як посилатися на титульну сторінку[ред.]

Якщо в своїй книзі ви використовуєте зворотні посилання за замовчуванням, тоді всі розділи вашої книги автоматично з'являться на сторінці змісту, а не на титульній сторінці. Також, ви можете використати розроблені навігаційні шаблони.

Зовнішні посилання на вашу книгу, посилання на книгу із книжкових поличок, мають досягати титульну сторінку, а не сторінку змісту.

Категоризація[ред.]

На головній сторінці вашої книги має бути зазначена важлива інформація щодо зв'язку вашої книги із іншими книгами або із проектом Вікіпідручник в цілому. Якщо ваша книга є в інших інтервікі проектах, цю інформацію треба розмістити на титульній сторінці книги. Наша система категоризації також категоризує титульні сторінки книг.

Пам'ятайте:
Так само як і в бібліотеках, кожна вікікнига обов'язково має бути категоризована.

Титульна сторінка та версія для друку книги[ред.]

Якщо ви готуєте версію для друку своєї книги, обов'язково додайте до неї і титульну сторінку книги.

Проте, до версії для друку не треба долучати деяку інформацію з титульної сторінки, наприклад, інтервікі посилання, дані про книжкову полицю, деякі шаблони (такі як {{print version}}). Тобто, ця інформація на титульній сторінці має бути в середині тегів <nowiki><noinclude> ... </noinclude></nowiki>. Також рекомендується додавати деяку інформацію, видиму тільки у версії для друку книги. Для цього варто її записати у тегах <nowiki><includeonly> ... </includeonly></nowiki>. Наприклад:

Поточна, відкрита для редагувань, версія цієї книги доступна у Вікіпідручнику, колекції безкоштовних відкритих книжок, за адресою:
http://uk.wikibooks.org/wiki/Назва_книги

Весь текст книги під ліцензією Creative Commons Attribution/Share-Alike 3.0 та GNU Free Documentation (GFDL).