Інтернет-представництво президента України

Матеріал з Вікіпідручника
(Перенаправлено з Петиції в Україні)
Інтернет-представництво президента України
Мультимовність українська мова
Мобільна версія Немає
RSS Немає
Підписка Присутня
Обліковий запис Потрібна реєстрація
Пошук Присутній
Соц. мережі Немає
Офіційний сайт:
https://president.gov.ua
Петиції:
https://petition.president.gov.ua/

Офіційне представництво президента України публікує актуальну інформаці в розділах:

  • Новини;
  • Фото;
  • Відео;
  • Документи;
  • Президент;
  • Адміністрація Президента України (АПУ);
  • Прес-центр;
  • Звернення громадян;
  • Публічна інформація;
  • Очищення влади.

Електронні сервіси[ред.]

Користувачі веб-порталу можуть подати петицію президенту, а так само звернутися до президента в розділі "Звернення громадян".

Петиції до Президента України[ред.]

Громадяни можуть звернутися до Президента України з електронними петиціями через офіційний веб-сайт Президента України із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Стаття 40 Конституції України усім громадянам України надає право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк, а саме:

не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Петиція розглядається за умови збору в свою підтримку не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше 90 днів з дня публікації.

Право на звернення забезпечує громадянам можливість обстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, участі в управлінні державними і громадськими справами та впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій.

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка у встановлений термін набрала необхідну кількість голосів, публікується в розділі сайту «На розгляді». Розгляд електронної петиції починається не пізніше десяти робочих днів з дня опублікування інформації про початок її розгляду.

Інформація про підтримку або не підтримку петиції оголошується Президентом України на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України. Відповідь на петицію публікується у відповідному розділі сайту - «З відповідями», а також направляється в письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції.

Для того, щоб створити нову петицію або проголосувати за вже існуючу, потрібно зареєструватися на сайті Інтернет-представництва Президента України та підтвердити особистість.

Реєстрація на сайті Інтернет-представництва Президента України та подальші інструкції[ред.]

Screenshot
Screenshot

Для реєстрації необхідно заповнити форму на сторінці «Реєстрація» - вказати адресу електронної пошти і придумати пароль. Після цього для повноцінної роботи з сайтом слід підтвердити особистість. Це можна зробити трьома різними способами:

  • за допомогою Bank ID;
  • за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП);
  • за допомогою податкового номера (ІПН).

Після того, як аккаунт налаштований, можна приступати до роботи. На сторінці кожної петиції, праворуч, є кнопка "Підписатися" - тобто, підтримати петицію. Вгорі сторінки є кнопка "Створити петицію". Для створення нової петиції користувачеві пропонується заповнити два поля: "Суть звернення", де потрібно коротко описати ідею, і "Текст петиції", - в цьому полі можна більш детально аргументувати актуальність запропонованої ідеї. Нові петиції знаходяться на модерації протягом двох робочих днів.

Петиція, що відповідає встановленим вимогам, публікується в розділі електронних петицій на сторінці «Триває збір підписів» протягом двох робочих днів з дня відправки автором (ініціатором). У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що автор (ініціатор) електронної петиції отримує повідомлення на вказану ним адресу електронної пошти.

Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.


Активні петиції до Президента України по темі електронного уряду[ред.]

Збір підписів до 01-06-2019[ред.]

Збір підписів до 26-05-2019[ред.]

Збір підписів до 19-05-2019[ред.]

Збiр пiдписiв до 15-05-2019[ред.]

Збiр пiдписiв до 12-05-2019[ред.]

Збiр пiдписiв до 15-04-2019[ред.]

Збiр пiдписiв до 27-03-2019[ред.]

Збiр пiдписiв до 21-03-2019[ред.]