Перейти до вмісту

Вступ до MODx 2

завершено на 50%
Матеріал з Вікіпідручника

MODx 2, або MODx Revolution — сучасна система керування вмістом веб-сайтів та фреймворк для веб-розроблення. MODx є орієнований на того, хто схильний сам писати (X)HTML-код сайту й мати над ним повний контроль, й тому не нав’язує жодних способів відтворення вмісту на веб-сторінці. Крім того, MODx має набір засобів, які допомагають розробнику веб-сайту побудувати сайт на структурних елементах, створених власноручно. Разом з тим, MODx укомплектований гнучкою панеллю керування, а також розбудованою системою прав, що дозволяє доручати різні обов’язки — від розробки сайту до редагування вмісту — різним людям, і лише розробнику безпосередньо необхідно знати (X)HTML.

MODx Revolution — друга, переписана гілка цього програмного засобу, і саме їй присвячується ця вікікнига.

Що потрібно знати

[ред.]

Ця вікікнига, як і сам MODx, створена для тих, хто знає, любить і хоче писати (X)HTML, CSS, JavaScript самостійно, але при тому працювати ефективно — насамперед, робити потрібну роботу лише раз. Крім того, Вам буде дуже корисним мати базове поняття про мову PHP та базу даних MySQL, на яких працює сам MODx, якщо Ви хочете користуватись ним як фреймворком.

Якщо такі знання й інтереси у Вас є, MODx — для вас.

Кілька слів про цю книгу

[ред.]

Початковий автор цієї книги не має освіти з програмування чи інформатики, і є лише аматором комп’ютерних справ, тому все, висловлене тут, може піддаватись критиці. Попри те, автор висловлює побажання дотримуватись обраної термінології та без потреби не виправляти ортографію обраного правопису.

Зміст

[ред.]
  1. Встановлення
  2. Основи MODx
    1. Структура каталогів
    2. Маркувальники (теґи) MODx
    3. Внутрішні лінки
    4. Змінні шаблонів (Template Variables)
    5. Адреса ресурсу і публікація
    6. Налаштування і контексти
    7. Фільтри вводу/виводу
    8. Сегменти
    9. Інстуркції
    10. Параметри і контексти
  3. Побудова сайту на MODx
    1. Створення шаблона
    2. Перші сторінки
    3. Меню
    4. Образи́ (зображення) і галереї
  4. Вступ до MODx 2/Підсумки