Ремонт квартири/Душові кабіни

Матеріал з Вікіпідручника
(Перенаправлено з Душові кабіни)
Душ, просто душ — і більш нічого
«Двері» «гармошкою»

Як альтернатива ванні душова кабіна стає все більш популярною. Причин цьому декілька. По-перше, в порівнянні з ванною, душ економить воду приблизно в п'ять разів. По-друге, прийняття душу займає куди менше часу, ніж прийняття ванни. По- третє, душова кабіна дозволяє економити простір, оскільки займає набагато менше місця, ніж ванна. Крім того, душ вважається гігієнічнішим в експлуатації, оскільки мило і бруд змивається проточною водою.

Отже, душова кабіна може бути збірною або моноблоковою. Збірна кабіна може мати замкнуту конструкцію з трьох стінок і дверець, тоді встановити її нескладно в будь-якому місці ванної кімнати. А є так звані душові куточки: у них немає задніх стінок, встановити їх можна тільки в кутку ванної кімнати.

Піддон душової кабіни може бути виготовлений з чавуну, сталі, кераміки, акрилу. Чавунні емальовані піддони міцні та надійні, проте їх товсті стінки довго прогріваються. Сталеві емальовані піддони теж достатньо міцні і надійні, але під струменем води досить сильно гримлять. Щоб зменшити шум, під дном піддону встановлюють гумові прокладки або саме днище обробляють пінополіуретаном. Монтуються сталеві піддони, як правило, на каркас з регульованими ніжками. Фаянсові піддони стійкі, красиві, гігієнічні і чудово поєднуються з іншими санфаянсовими виробами. Каркаса з регульованими ніжками тут немає, тому встановлюватися керамічні піддони повинні на майже ідеально рівну поверхню. Акриловий піддон красивий, прогрівається швидко, не вбирає бруд і з часом не темніє. Проте у акрилу є істотний недолік: його треба укріплювати знизу, оскільки сам по собі він недостатньо міцний і може прогинатися. Зазвичай для цього використовується алюмінієвий каркас на гвинтових ніжках з регульованою висотою.

Стандартні розміри квадратних піддонів можуть складати від 70×70 до 130×130 з кроком 5 см. Формою піддони можуть бути також прямокутними, радіальними (один з кутів закруглений), пентагональними (кут скошений по прямій) і напівкруглими (встановлюються плоскою стороною до стіни). Розрізняються вони і по глибині: від плоских (від 0 до 35 мм) до високих (100—180 мм). Вибираючи піддон, пам'ятайте, що його конфігурація і розміри задають і розміри кабіни в цілому. Адже при митті ви не стоїте нерухомо, а піднімаєте руки і ноги, повертаєтеся і нахиляєтеся, так що внутрішній простір кабіни повинен дозволяти це робити. Важливо, щоб поверхня піддону не була слизькою. Для боротьби з цим виробники застосовують рифлення, спеціальне антиковзаюче покриття або дерев'яні грати. Зверніть увагу і на те, чи укомплектований піддон сифоном-трапом. Конструкції сифонів та їх розміри у різних фірм можуть сильно розрізнятися. Тому краще придбати сифон відразу, в комплекті з піддоном.

Душові огорожі бувають каркасними і безкаркасними. Каркас, як правило, виготовляється з алюмінієвого профілю. Полотно огорож роблять з полістиролу або загартованого безпечного скла. Полістирол з часом каламутніє, на ньому можуть з'явитися розводи, зате огорожі з нього порівняно дешеві. Загартоване скло дорожче, але такі огорожі більш якісні і довговічні. Скло може бути прозорим, матовим, тонованим і візерунчастим. Його вигляд у більшості виробників якраз і визначає вартість огорож. У безкаркасних кабінах для виготовлення огорож використовується тільки загартоване скло, пряме або гнуте. Огорожа кріпиться до стіни, на наперед підготовлені місця, а нерухомі частини — ще і до піддону. Стики ущільнюються силіконом. При цьому стіна повинна бути майже ідеально рівною і строго вертикальною.

Двері кабін підрозділяються на розпашні, розсувні і поворотно-зсувні. Розпашні двері бувають одно- і двостулковими. Одностулкові відкриваються назовні, для чого вимагають площі. Двостулкові можуть відкриватися як назовні, так і всередину. Розсувні двері бувають відкотними і складними. Відкотні рухаються на роликах, захованих всередину каркаса, в одну або обидві сторони одночасно. Чим більше стулки, тим менше місця усередині кабіни, та зате міцніший каркас і ширший вхід. Складні теж їздять на роликах, складаючись на ходу в «гармошку». Поворотно-зсувні (вони продаються тільки разом з душовою кабіною) за способом відчинення нагадують двері автобуса — спочатку відходять вперед, а потім ніби від'їжджають убік.

Водопровідна арматура[ред.]

Для того щоб регулювати витрату і температуру води, в кабіні, звісно, необхідно встановити змішувач. Найсучасніше рішення — настінний одноважільний змішувач — пристрій, який вже міцно увійшов до нашого ужитку. Останнім часом багато фірм почали комплектувати свої кабіни так званим термостатуючим змішувачем. Температура води задається в діапазоні від мінімальної до 38-40°С. Хочеш гарячіше — зніми регулятор із запобіжника. Так само і з витратою: обертаючи ручку, можна регулювати натиск.

Конструювання душової кабіни за індивідуальним проектом — справа досить кропітка, відповідальна та і недешева. Простіше придбати кабіну, вже укомплектовану піддоном, стінками, дверцями і всім іншим, за умови, що вона вписується у відведений для неї простір. Установка моноблокових кабін не вимагає ніяких загальнобудівельних робіт — ні плиткових, ні малярних. Треба лише підвести воду і дотягнути до каналізаційного стояка зливну трубу.

Детально про монтаж

Поради[ред.]

Найчастіше продаються акрилові піддони, укріплені однією рамою: вона підтримує його тільки по периметру. Але цього не досить: є небезпека, що такий акриловий піддон прогинатиметься під тяжкістю тіла. Щоб цього не трапилося, потрібно купувати таку душову кабіну, де знизу (окрім рами і чотирьох ніжок) її підтримуватимуть дві перехрещені щаблини. А ще краще, щоб по центру була розташована ще одна, п'ята ніжка.


Якщо ви плануєте покупку багатофункціональної душової кабіни, заздалегідь поцікавтеся, чи достатній у вас удома тиск води. Це потрібно, щоб працювала функція «масаж». Так от, якщо натиск малуватий, є сенс купувати тільки такі душові кабіни, де масаж працюватиме при тиску води від 1,5 бар. Простіше всього запитати в ЖЕКу, який тиск води у вашому будинку — більше того, на якому поверсі: скільки і (що теж важливе) в який час.


Джерела[ред.]

  • www.bul-bul.com.ua
  • rmnt.ru
  • dom.ngs.ru