Перейти до вмісту

Ремонт квартири/Кухонна мийка

Матеріал з Вікіпідручника
(Перенаправлено з Кухонна мийка)

Ремонт квартири. Кухонна мийка

[ред.]

Оскільки в більшості побутових ситуацій функціональне навантаження бере на себе саме мийка, то до вибору цієї дійсно незамінної речі на кухні варто ставитися серйозно. Адже добра, якісна мийка здатна не тільки прищепити нам любов до миття посуду, але і стати «діамантом», огранованим в стильний кухонний гарнітур.

На що звертаємо увагу при виборі кухонної мийки?

  1. По-перше, слід визначитися з матеріалом, з якого буде роблена ваша новенька мийка.
  2. По-друге, при виборі мийки треба звернути увагу на такі параметри, як глибина і розмір чаші, колір, аксесуари.
  3. По-третє, врахуйте розташування змішувача, кількість чаш і те, з якого оку вони знаходитимуться, отвори для переливу води, можливість установки подрібнювача відходів і окремого крана для фільтрованої води — вся ця інформація важлива для правильного вибору мийки.
Види кухонних мийок

У наш час кісна мийка попри всі свої переваги незалежно від ваших вимог) повинна виглядати красиво. Нинішні матеріали дозволяють втілити в життя будь-які ідеї дизайнерів. Вимогливому смаку покупця пропонуються кутові, подвійні, круглі, прямокутні, одночашкові, півтоачашкові, двочашкові, накладні та різані кухонні мийки на будь-який смак.

Спосіб установки
Врізна мийка. Тут показано варіант установлення на плитку, хоча варіант врізання у плиту із штучного чи природного матеріалу теж існує

Мийка накладна монтується на спеціальні підстілля, до стоять окремо, — тумби без тільниці. Якщо комплект кухонних меблів складають розрізнені предмети, придбання нової гарнітури в планах е значиться, краще зупинити вибір саме на такій моделі. А у разі придбання нових секційних меблів з єдиною стільницею альтернативи врізаній мийці немає. Такі моделі вбудовуються стільницю: у ній лобзиком вирізується отвір, і мийка встановлюється туди а допомогою спеціальних кронштейнів або притисків, які прикручуться шурупами або саморізами до внутрішньої сторони стільниці. Врізана (інструкція більш дорога в монтажі, але дозволяє уникнути вогкості між шафами, можливої у разі окремої тумби накладною мийкою. Відмінність між мийками двох видів полягає лише в конструкції кронштейнів і борту: накладна має штампований борт, висота кого рівна товщині стільниці (приблизно 3 см), а врізана — борт заввишки не більше 5 мм. Деякі фірми доповнюють борт накладної мийки з нержавіючої сталі елементом жорстості — дерев'яною рамою, яка робить конструкцію стійкішою.

Матеріали

Важливим складовим якості кухонної мийки є матеріал, з якого вона виготовлена. Найпоширенішим і досить недорогим матеріалом є неіржавіюча сталь. За сталевою мийкою нескладно доглядати, вона стійка до високих температур і кислого середовища. Важливим параметром мийок з нержавіючої сталі є товщина металу: не варто брати дуже тонкий матеріал, хоча він і дешевший. Вироби з неіржавіючої сталі мають свої недоліки. Один з них — дуже гучний набір води. Але і цей недолік в даний час можна легко усунути: існує мийка, спеціально оснащена звукопоглиначем (спеціальною м'якою прокладкою, встановленою під раковиною). Неіржавіючу мийку рекомендується заземляти за один з металевих кронштейнів, оскільки сталь чудово проводить електричний струм.

Мийки з неіржавіючої сталі

Мийки з неіржавіючої сталі можуть бути виконані двома способами: з єдиного сталевого листу — метод штампуванняі; або чаша і крило виготовляються з різних листів металу — метод зварки. Перевага штампованої мийки — у відсутності-на ній швів. Недолік — неможливість зробити чашу дуже глибокою (штампованих моделей з глибиною 20 см і більше не існує). Перевага зварної моделі — мийка може бути будь-якої глибини при однаковій товщині металу в усіх точках раковини. Головний недолік такої моделі — шов, який не завжди добре шліфується і полірується, тому він може бути візуально помітний. Варто остерігатися і неякісної зварки шва. Полірована мийка має красиву гладку поверхню, яка віддзеркалює промінні світла, що потрапили на неї. Але існує невеликий нюанс: щоб проміння світла заглядало у вашу глянсову мийку і перетворювало її на витвір мистецтва, що переливається, після миття посуду необхідно регулярно протирати поверхню сухою ганчіркою. Інакше ви одержите темну, з розводами мийку. Якщо ж ви не маєте бажання так доглядати мийку, придбайте гравіровану. На ній менш помітні подряпини, на поверхні не затримується бруд. Ціна такої мийки перевищує вартість глянсової, та зате гравірована не вимагає такого ретельного догляду.

Емальована мийка

Не думайте, що емальована мийка — це пережитки минулого. І сьогодні у них є свій покупець. До того ж технології створення сучасних емальованих мийок набагато покращали з часів їх популярності в радянську епоху. Емальована мийка складається з чавуну, штампованої сталі або кераміки. Емаль характеризується хорошою корозійною стійкістю, до того ж така мийка (як і нержавіюча сталь) стійка до агресивних середовищ. Незамінною перевагою є широка колірна гамма та безшумність. Недолік же приховується в покритті — воно не дуже міцне: емаль може відколотися при сильному ударі. Емальована керамічна мийка виготовляється також з фарфору, який має слабопористу структуру і включає мінеральні добавки, які, запікаючись в процесі випалення, перетворюються на склоподібну масу.

Мийка з композитних матеріалів

Мийка з композитних матеріалів на сьогоднішній день є найпопулярнішою і естетично привабливішою. Компанії пропонують вироби з кер- мату (скловолокно з додаванням каучуку і смол) і новокварцу (скловолокно, акрил, каучук, смоли, кварцовий пісок). Деякі компанії активно виготовляють і впроваджують мийки з матеріалу, в основі якого — природний камінь — граніт (або гранітна крихта). Існує безліч назв комбінацій, відмінних в основному процентним співвідношенням наповнювача і полімерного зв'язуючого. Так, наприклад, практично один і той же композит, що перебуває на 80% з гранітної крихти і на 20% з акрилу, у компанії Schok іменується Cristilite, у Franke — Fragranite, у Blanco (Німеччина) — Silgranite. А композиція з 70% гранітної крихти і 30% акрилу у словацької фірми Alveus називається Cerasil Granite. Перевага мийок з таких матеріалів очевидна. Вони відрізняються підвищеною міцністю, жаростійкістю, гігієнічні, екологічно чисті, не бояться контактів з кислотами і лугами. Але безмежна кількість переваг таких мийок відповідає їх достатньо високій ціні.

При підготовці матеріалу статті були використані такі джерела:

  • www.strojmir.ru
  • www.homemaking.ru

Оніщенко Володимир