Арабська мова
Арабська мова (اللغة العربية, аль-луга(т) аль-арабія(т)) — одна з найбільш поширених світових мов, яку використовують у щоденному вжитку, вдома, на роботі на теренах історичної Аравії, Аравії Щасливої і Благодатної (лат. Arabia Felix) на заході Сходу Старого Материка (Азія) та на півночі Африки понад 250 мільйонів людей, мова понад 10 арабських господарств різних розмірів, яка існує у вигляді стандартної, книжної, літературної, богослужбової, а також у вигляді багатьох говірок і діалектів, рідна і розмовна мова, мова молитви і повчань старожитнього подвижника, мандрівника і дослідника, релігійного, суспільного і господарського діяча Магомета (Мухаммада) з Аравії, віровчителя магометанства, шанованого як угодник Божий, пророк, наставник, заступник і утішитель більш ніж мільярдом людей по всій земній кулі, його соратників, сотрудників і шанувальників в ділі проповіді і практики ісламу, себто смирення перед Всевишнім (Аллахом), Творцем Світів і Царем Небесним, також церковна і богослужбова мова мільйонів арабомовних християн - православних, унійних, римокатоликів і протестантських різних напрямків, арабомовних євреїв і людей інших віросповідань і світоглядів. Господарська мова першої арабського господарства (держави) - Праведного намісництва або халіфства, яке також відоме як Арабське господарство, Арабська держава, Арабське царство, а в більш давніх словенських, староруських і українських джерелах - Агарянське царство, Ізмаїльтянське царство, Магометанське царство тощо, що пов'язане з сприйняттям арабів як нащадків старозавітного Ізмаїла, старшого сина угодника Божого, пророка і праведника Авраама, родоначальника євреїв від його рабині Агарі або ототожнення їх з магометанами, шанувальниками проповідника смирення перед Всевишнім Магомета з Аравії.
Арабська є офіційною та робочою мовою Генеральної асамблеї та деяких інших органів Організації Об'єднаних Націй (ООН); а також офіційною мовою всіх арабських держав (в Іраку — разом із курдською). Крім того є однією з офіційних мов Ізраїлю, Чаду, Еритреї, Джибуті, Сомалі, Коморських островів та невизнаного Сомаліленду.
Писемність на основі арабського письма в напрямку справа наліво. Розрізняють сучасну арабську мову (сучасний стандарт арабської, літературна мова, (англ.MSA, modern standart arabic)), класичну арабську — мову Корану та розмовну, що має велике різноманіття діалектів. Проте майже всі араби розуміють сучасну арабську мову, яку використовують мас-медії та політики арабських країн.
На жаль, в силу різних причин, вивчення мов народів Сходу і Азії, зокрема арабської, до недавнього часу було малодоступне людям, які говорять руськими мовами (українською, російською чи білоруською). Є надія, що розробка цього, а також інших загальнодоступних посібників з арабської мови сприятиме поширенню знання арабської мови і життя людей, які нею користуються не лише в руськомовному світі, а й у цілому глобальному суспільстві, дозволить руськомовним людям краще зрозуміти суспільні зміни, які відбуваються в арабомовному світі і отже сприятиме взаєморозумінню людей різних культур і встановленню миру в глобальному суспільстві.
Зміст
[ред.]Корисні посилання
[ред.]Підручники
[ред.]- http://corpus.quran.com/wordbyword.jsp - переклад Корану або Читання, Одкровення Магометового англійською мовою, з поясненням кожного слова.
- http://www.ar-ru.ru/arabiya-flash
- http://www.musulmanesandaluces.org/al-madrasa/indice.htm - уроки арабської (іспанською);