Арабська мова

Матеріал з Вікіпідручника
(Перенаправлено з Мова людства/Арабська)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Арабська мова (اللغة العربية, аль-луга(т) аль-арабія(т)) — одна з найбільш поширених світових мов, якою розмовляють у західній Азії та північній Африці понад 250 мільйонів осіб.

Арабська є офіційною та робочою мовою Генеральної асамблеї та деяких інших органів Організації Об'єднаних Націй (ООН); а також офіційною мовою всіх арабських держав (в Іраку — разом із курдською). Крім того є однією з офіційних мов Ізраїлю, Чаду, Еритреї, Джибуті, Сомалі, Коморських островів та невизнаного Сомаліленду.

Писемність на основі арабського письма в напрямку справа наліво. Розрізняють сучасну арабську мову (сучасний стандарт арабської, літературна мова, (англ.MSA, modern standart arabic)), класичну арабську — мову Корану та розмовну, що має велике різноманіття діалектів. Проте майже всі араби розуміють сучасну арабську мову, яку використовують мас-медії та політики арабських країн.

На жаль, в силу різних причин, вивчення мов народів Сходу і Азії, зокрема арабської, до недавнього часу було малодоступне людям, які говорять руськими мовами (українською, російською чи білоруською). Є надія, що розробка цього, а також інших загальнодоступних посібників з арабської мови сприятиме поширенню знання арабської мови і життя людей, які нею користуються не лише в руськомовному світі, а й у цілому глобальному суспільстві, дозволить руськомовним людям краще зрозуміти суспільні зміни, які відбуваються в арабомовному світі і отже сприятиме взаєморозумінню людей різних культур і встановленню миру в глобальному суспільстві.

Зміст[ред.]

Корисні посилання[ред.]

Підручники[ред.]

Словники і перекладачі[ред.]

Радіостанції[ред.]