Вікіпідручник:Про

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

Вікіпідручник — це вільне інтернет-зібрання, де кожен відвідувач може зробити свій внесок в написання навчальної літератури: посібників, рецептів тощо. Він є одним з проєктів Фонду Вікімедіа і працює на технології «вікі» і кожен може створити та змінити будь-яку сторінку вікіпідручника та безоплатно читати, копіювати, видавати та змінювати його зміст.

Весь поміщений матеріал у Вікіпідручнику здійснюється на умовах ліцензії GNU Free Documentation License.

Ви можете допомогти нам, написавши посібник чи доповнити вже наявні. Тільки спочатку прочитайте Довідку.


Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

Що таке Вікіпідручник[ред.]

Коротко кажучи, Вікіпідручник — це збірник підручників з вільним змістом.

Оскільки слово підручник відкрите до вільного трактування, далі пояснюється, який вміст є підходящим для Вікіпідручника. Наприклад, зібрання творів Шекспіра можна було б вважати підручником з англійської літератури, але такий текст буде невідповідним для Вікіпідручника.

Що містить у собі Вікіпідручник[ред.]

Вікіпідручник включає: підручники, анотовані тексти, навчальні методології та керівництва. Ці матеріали можуть використовуватися в традиційному навчанні, акредитованих закладах, для навчання вдома/самонавчання. Як правило, тільки навчальні книги є придатними для розміщення тут. Більшість типів книг, наприклад таких як белетристика, не призначена для розміщення у Вікіпідручнику, якщо вони не є підручниками. Використання літературних елементів, таких як алегорія або байки, в навчальних цілях, може бути дозволено в деяких випадках.

Чим не є Вікіпідручник[ред.]

Вікіпідручник — не звалище інформації[ред.]

У Вікіпідручнику зберігаються тільки матеріали, які мають освітній характер. З цього випливає, що сюди не варто поміщати матеріал, який не несе в собі навчальної інформації.

  • Белетристика або література — Вікіпідручник не дозволяє розміщувати белетристику або літературу. Використовуйте інше місце, щоб написати белетристику, наприклад на Wikia.
  • Дослідження — Вікіпідручник не місце, щоб опублікувати дослідження. Наприклад, забороняється включати у Вікіпідручник пропозицію нових теорій і рішень, представлення оригінальних ідей, давати визначення новим словам. Таким чином, будь-які дослідження мають бути видані в іншому місці, наприклад, в журналі, що рецензується.

Вікіпідручник — не енциклопедія[ред.]

Вікіпідручник — не енциклопедія, а підручник. Тобто, описовим статтям тут не місце. Підручник повинен вчити.

Водночас існує сестринський проєкт Вікіпедія, який якраз і є енциклопедією, побудованою на вікі-технології.

Вікіпідручник — не паперовий підручник[ред.]

Вікіпідручник — не паперовий підручник. Це означає, що число тем, які ми в змозі охопити, і загальний обсяг підручників не обмежені ніякими практичними міркуваннями, крім критерію можливості перевірки фактів і інших принципів, викладених на цій сторінці.

Водночас є певна розумна межа довжини окремих підручників, яка визначається обсягом завантаження сторінки для наших читачів, які користуються dial-up'ом, а також загальними міркуваннями зручності читання (див. Вікіпедія:Розмір статей). З якогось моменту збільшення обсягу підручника призводить до природної необхідності поділу підручника на кілька окремих глав.

Деякі теми в друкованих підручниках висвітлені короткими, сухими матеріалами в статичному викладі, але оскільки Вікіпідручник не вимагає економії паперу, то ми можемо більш детально висвітлити будь-які теми, додати будь-які значущі посилання, регулярно оновлювати зміст підручника тощо.

Вікіпідручник — не словник[ред.]

Вікіпідручник — не словник, не варто створювати новий підручник тільки для того, щоб дати визначення того чи іншого терміна.

Водночас існує сестринський проєкт — Вікісловник, який якраз і є словником, побудованим на вікі-технології.