Вікіпідручник:Про

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikibooks-logo.svg

Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

Вікіпідручник — це вільне інтернет-зібрання, де кожен відвідувач може внести свій вклад в написання навчальної літератури: посібників, рецептів тощо. Він є одним з проектів Фонду Вікімедіа і працює на технології «вікі» і кожен може створити та змінити будь-яку сторінку вікіпідручника та безкоштовно читати, копіювати, видавати та змінювати його зміст.

Весь поміщений матеріал у Вікіпідручнику здійснюється на умовах ліцензії GNU Free Documentation License.

Ви можете допомогти нам, написавши посібник чи доповнити вже наявні. Тільки спочатку прочитайте Довідку.

Wikibooks-logo.svg

Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

Що таке Вікіпідручник[ред.]

Коротко кажучи, Вікіпідручник — це збірник підручників з вільним змістом.

Оскільки слово підручник відкрите до вільного трактування, далі пояснюється, який вміст є підходящим для Вікіпідручника. Наприклад, зібрання творів Шекспіра можна було би вважати підручником з англійської літератури, але такий текст буде невідповідним для Вікіпідручника.

Що включає в себе Вікіпідручник[ред.]

Вікіпідручник включає: підручники, анотовані тексти, навчальні методології та керівництва. Ці матеріали можуть використовуватися в традиційному навчанні, акредитованих закладах, для навчання вдома/самонавчання. Як правило, тільки навчальні книги є придатними для розміщення тут. Більшість типів книг, наприклад таких як белетристика, не призначена для розміщення у Вікіпідручнику, якщо вони не є підручниками. Використання літературних елементів, таких як алегорія або байки, в навчальних цілях, може бути дозволено в деяких випадках.

Чим не є Вікіпідручник[ред.]

Вікіпідручник — не звалище інформації[ред.]

У Вікіпідручнику зберігаються тільки матеріали, які носять освітній характер. З цього випливає, що сюди не варто поміщати матеріал, який не несе в собі навчальної інформації.

  • Белетристика або література — Вікіпідручник не дозволяє розміщувати белетристику або літературу. Використовуйте інше місце, щоб написати белетристику, наприклад на Wikia.
  • Дослідження — Вікіпідручник не місце, щоб опублікувати дослідження. Наприклад, забороняється включати у Вікіпідручник пропозицію нових теорій і рішень, представлення оригінальних ідей, давати визначення новим словам. Таким чином, будь-які дослідження мають бути видані в іншому місці, наприклад, в журналі, що рецензується.

Вікіпідручник — не енциклопедія[ред.]

Вікіпідручник — не енциклопедія, а підручник. Тобто, описовим статтями тут не місце. Підручник повинен вчити.

У той же час існує сестринський проект Вікіпедія, який якраз і є енциклопедією, побудованою на вікі-технології.

Вікіпідручник — не паперовий підручник[ред.]

Вікіпідручник — не паперовий підручник. Це означає, що число тем, які ми в змозі охопити, і загальний обсяг підручників не обмежені ніякими практичними міркуваннями, крім критерію можливості перевірки фактів і інших принципів, викладених на цій сторінці.

У той же час є певна розумна межа довжини окремих підручників, яка визначається обсягом завантаження сторінки для наших читачів, які користуються dial-up'ом, а також загальними міркуваннями зручності читання (див. Вікіпедія:Розмір статей). З якогось моменту збільшення обсягу підручника призводить до природної необхідності поділу підручника на кілька окремих глав.

Деякі теми в друкованих підручниках висвітлені короткими, сухими матеріалами в статичному викладі, але оскільки Вікіпідручник не вимагає економії паперу, то ми можемо більш детально висвітлити будь-які теми, додати будь-які значущі посилання, регулярно оновлювати зміст підручника тощо.

Вікіпідручник — не словник[ред.]

Вікіпідручник — не словник, не варто створювати новий підручник тільки для того, щоб дати визначення того чи іншого терміна.

У той же час існує сестринський проект — Вікісловник, який якраз і є словником, побудованим на вікі-технології.