Перейти до вмісту

Вікіпідручник:Що таке Вікіпідручник

Матеріал з Вікіпідручника

Що таке Вікіпідручник

[ред.]

Коротко кажучи, Вікіпідручник — це збірник підручників з вільним змістом.

Оскільки слово підручник відкрите до вільного трактування, далі пояснюється, який вміст є підходящим для Вікіпідручника. Наприклад, зібрання творів Шекспіра можна було б вважати підручником з англійської літератури, але такий текст буде невідповідним для Вікіпідручника.

Що містить у собі Вікіпідручник

[ред.]

Вікіпідручник включає: підручники, анотовані тексти, навчальні методології та керівництва. Ці матеріали можуть використовуватися в традиційному навчанні, акредитованих закладах, для навчання вдома/самонавчання. Як правило, тільки навчальні книги є придатними для розміщення тут. Більшість типів книг, наприклад таких як белетристика, не призначена для розміщення у Вікіпідручнику, якщо вони не є підручниками. Використання літературних елементів, таких як алегорія або байки, в навчальних цілях, може бути дозволено в деяких випадках.

Чим не є Вікіпідручник

[ред.]

Вікіпідручник — не звалище інформації

[ред.]

У Вікіпідручнику зберігаються тільки матеріали, які мають освітній характер. З цього випливає, що сюди не варто поміщати матеріал, який не несе в собі навчальної інформації.

  • Белетристика або література — Вікіпідручник не дозволяє розміщувати белетристику або літературу. Використовуйте інше місце, щоб написати белетристику, наприклад на Wikia.
  • Дослідження — Вікіпідручник не місце, щоб опублікувати дослідження. Наприклад, забороняється включати у Вікіпідручник пропозицію нових теорій і рішень, представлення оригінальних ідей, давати визначення новим словам. Таким чином, будь-які дослідження мають бути видані в іншому місці, наприклад, в журналі, що рецензується.

Вікіпідручник — не енциклопедія

[ред.]

Вікіпідручник — не енциклопедія, а підручник. Тобто, описовим статтям тут не місце. Підручник повинен вчити.

Водночас існує сестринський проєкт Вікіпедія, який якраз і є енциклопедією, побудованою на вікі-технології.

Вікіпідручник — не паперовий підручник

[ред.]

Вікіпідручник — не паперовий підручник. Це означає, що число тем, які ми в змозі охопити, і загальний обсяг підручників не обмежені ніякими практичними міркуваннями, крім критерію можливості перевірки фактів і інших принципів, викладених на цій сторінці.

Водночас є певна розумна межа довжини окремих підручників, яка визначається обсягом завантаження сторінки для наших читачів, які користуються dial-up'ом, а також загальними міркуваннями зручності читання (див. Вікіпедія:Розмір статей). З якогось моменту збільшення обсягу підручника призводить до природної необхідності поділу підручника на кілька окремих глав.

Деякі теми в друкованих підручниках висвітлені короткими, сухими матеріалами в статичному викладі, але оскільки Вікіпідручник не вимагає економії паперу, то ми можемо більш детально висвітлити будь-які теми, додати будь-які значущі посилання, регулярно оновлювати зміст підручника тощо.

Вікіпідручник — не словник

[ред.]

Вікіпідручник — не словник, не варто створювати новий підручник тільки для того, щоб дати визначення того чи іншого терміна.

Водночас існує сестринський проєкт — Вікісловник, який якраз і є словником, побудованим на вікі-технології.