Вікіпідручник:Що таке Вікіпідручник

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Що таке Вікіпідручник[ред.]

Коротко кажучи, Вікіпідручник — це збірник підручників з вільним змістом.

Оскільки слово підручник відкрите до вільного трактування, далі пояснюється, який вміст є підходящим для Вікіпідручника. Наприклад, зібрання творів Шекспіра можна було би вважати підручником з англійської літератури, але такий текст буде невідповідним для Вікіпідручника.

Що включає в себе Вікіпідручник[ред.]

Вікіпідручник включає: підручники, анотовані тексти, навчальні методології та керівництва. Ці матеріали можуть використовуватися в традиційному навчанні, акредитованих закладах, для навчання вдома/самонавчання. Як правило, тільки навчальні книги є придатними для розміщення тут. Більшість типів книг, наприклад таких як белетристика, не призначена для розміщення у Вікіпідручнику, якщо вони не є підручниками. Використання літературних елементів, таких як алегорія або байки, в навчальних цілях, може бути дозволено в деяких випадках.

Вікіпідручник — не звалище інформації[ред.]

У Вікіпідручнику зберігаються тільки матеріали, які носять освітній характер. З цього випливає, що сюди не варто поміщати матеріал, який не несе в собі навчальної інформації.

  • Белетристика або література — Вікіпідручник не дозволяє розміщувати белетристику або літературу. Використовуйте інше місце, щоб написати белетристику, наприклад на Wikia.
  • Дослідження — Вікіпідручник не місце, щоб опублікувати дослідження. Наприклад, забороняється включати у Вікіпідручник пропозицію нових теорій і рішень, представлення оригінальних ідей, давати визначення новим словам. Таким чином, будь-які дослідження мають бути видані в іншому місці, наприклад, в журналі, що рецензується.