Довідка:Реєстрація
Довідка
Політики
Реєстрація та облаштування
Пошук інформації
Авторське право
- Авторське право
- Текст GNU Free Documentation License
- Копілефт
- Добропорядне користування
- Посилання на джерела
Редагування
Зареєструватись або увійти як зареєстрований користувач можна на сторінці реєстрації.
Для чого потрібна реєстрація?
[ред.]Для того, щоби читати статті в ВікіПідручнику, реєстрація не потрібна. Навіть редагування практично усіх статей можливе без реєстрації. Але якщо ви плануєте працювати з проєктом на постійній основі, дуже рекомендуємо це зробити. Процес швидкий та потребує введення мінімуму інформації (тільки імені, під яким ви хочете зареєструватись, та паролю), але відкриває доступ до багатьох цікавих можливостей в ВікіПідручнику.
Слід зважати на певну недовіру Вікіспільноти до редагувань, зроблених анонімними користувачами. У ВікіПідручнику постійно відбуваються акти вандалізму та некоректної поведінки, тому ще одним аргументом до реєстрації є те, що до зареєстрованих користувачів набагато більше довіри в спільноті.
Які додаткові можливості дає реєстрація?
[ред.]Ім'я користувача (username)
[ред.]Зареєстрований користувач може обрати собі ім'я, яким будуть підписуватись в системі всі його редагування. Зокрема, кожна зі статей має спеціальну закладку Історія (history), де міститься історія усіх редагувань з підписами осіб, які їх зробили. Всі редагування зареєстрованого користувача можна побачити, натиснувши на посилання Ваш вклад на панелі користувача, яка розташована зверху.
Якщо редагування будуть зроблені користувачем без входу в систему під зареєстрованим іменем, то всі його редагування будуть підписуватись IP-адресою, яку він зараз має. Але, як відомо, IP-адреса користувача може змінюватись з кожним сеансом роботи в мережі, і користі від такої ідентифікації небагато. Тому реєструйтесь!
Персональна сторінка та спілкування
[ред.]Зареєстрований користувач може створити свою персональну сторінку в ВікіПідручнику. І, хоча ВікіПідручник не призначена для розміщення персональних сайтів, на персональній сторінці можна розміщувати зображення та звукові файли, змінювати її зовнішній вигляд, користуючись різноманітними засобами HTML. На цій сторінці, окрім розповіді про себе, корисно тримати список підручників, над якими працює користувач, або які є його гордістю.
Також зареєстрований користувач має право на персональну сторінку обговорень, яка є інструментом спілкування з іншими. Якщо хтось залишить повідомлення на вашій сторінці обговорення, ви будете поінформовані про це системою.
Нові можливості редагування
[ред.]ВікіПідручник надає зареєстрованим користувачам спеціальні можливості редагування. Зокрема, вони можуть відмічати свої «косметичні» редагування спеціальною позначкою (Це незначна зміна) для того, щоби їх відфільтровувати від значних та впливаючих на смисл статей. Анонімні користувачі такої переваги не мають, тому що апріорі до них є певна недовіра, і кожне анонімне редагування ретельно перевіряється.
Тільки зареєстровані користувачі мають можливість перейменовувати сторінки.
Тільки зареєстровані користувачі мають можливість завантажувати до ВікіПідручнику зображення та інші файли.
Список спостереження
[ред.]Інша важлива опція для зареєстрованих користувачів — це так званий «список спостереження» (доступний на панелі користувача зверху). Користувач може встановити для редагованих ним статей спеціальну позначку «Спостерігати за цією статтею», і всі редагування цих статей можуть бути оперативно йому надані.
Налаштування ВікіПідручника
[ред.]Зареєстрований користувач отримує доступ до багатьох налаштувань ВікіПідручнику, доступних на панелі користувача в меню Конфігурація (my preferences). За їх допомогою він може персоналізувати інтерфейс, зокрема конфігурацію навігаційної панелі, оформлення сторінок, спосіб відображення формул, розміри поля редагування тощо.