Як вчитись краще?/Університет
Мені здається, що час проведений в застінках ВНЗ варто сприймати як таке собі дозвілля відведене для самоосвіти і підготовки до самостійного життя, до того що решту відведеного вам часу доведеться вджобувать, а не "я прийшов щоб з мене тут зробили $НАЗВА_ПРОФЕСІЇ", як час протягом якого до тебе не чіпляються з предки з непристойними пропозиціями піти на роботу. Не варто покладатися лише на те що буде викладатися на лекціях і на папірець в кінці. І менше заморочуйтесь оцінками.[1]
Наукові роботи
[ред.]Види
[ред.]Курсові і дипломні роботи - це по суті майже одне й те ж, тільки вимоги відрізняються, бо курсову пишуть в кінці кожного курсу, а дипломну - лише перед одержанням диплому. Таким чином час виділений на курсову - менший ніж на дипломну, і вимоги до курсової - менші.
Дисертація - це як дипломна робота, але вже на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук. В дисертації майбутній вчений доводить що він справді може принести щось нове в науку, якою хоче займатись. А для цього йому треба опрацювати ВСІ існуючі знання на цю тему, і отримати якісь нові. Тому дисертацію можуть закінчувати і в 40 і в 50 років.
Дипломну закінчують перед закінченням навчання, тоді ж, коли складаються випускні іспити. В дипломі студент доводить що він може займатись самоосвітою в обраній професії, вміє шукати і опрацьовувати матеріал та формулювати свої думки. Дипломи найкращих студентів можуть за рівнем не поступатись дисертації, але новизна не вимагається. Допустимими є й дипломи-компіляції, головне аби обрана тема була описана вичерпно.
Мета
[ред.]Дипломні роботи пишуть для того щоб навчитися вчитися, як банально це б не звучало. Університет не може навчити вас всьому що треба знати про вашу майбутню професію, та й навіть якби міг, все одно вона б з часом змінилась і вам довелось доучуватись. Дипломна робота якраз і є навчанням самостійної роботи. Якщо ви можете розібратись з темою своєї дипломної, знайти матеріали, ґрунтовно їх опрацювати і створити звіт про отримані факти, який можуть читати інші, а потім ще й доступно пояснити про що ви писали на захисті - тоді ви зможете це робити й у вашій майбутній роботі. А ким би ви не працювали - вам доведеться читати книжки чи статті по своїй спеціальності, ділитися знаннями зі співробітниками, відвідувати і проводити конференції. Дипломна - це підтвердження того що ви зможете розвиватись самостійно, без допомоги університету.
Вибір теми
[ред.]Щоб написати курсову спочатку потрібно обрати тему. Десь на кафедрі (або в іншому місці вашого університету) може бути список викладачів які не проти бути науковими керівниками, і списки тем наукових робіт які вони пропонують вам писати. (Деякі викладачі можуть навіть не бути проти, якщо ви запропонуєте їм тему придуману самостійно).
З науковим керівником потрібно поговорити якомога раніше, і постаратись дізнатись про вимоги до курсової (суть задачі, об'єм, оформлення). Бажано також десь отримати зразок оформлення, оскільки форматування кінцевого документа для приведення його у відповідність до вимог оформлення може зайняти надзвичайно багато часу.
Робота з джерелами
[ред.]Після цього починайте збирати матеріал (чи писати програму, якщо ваша робота справді полягає у створенні чогось).
Не забувайте записувати посилання на джерела, бо знайти їх потім буде майже неможливо. До речі, до оформлення посилань теж існують вимоги. Заведіть файлик в який виписуйте найважливіші уривки, теж з посиланнями на джерела. Для курсової можуть висуватись вимоги робити зноски на джерела[2].
Написання
[ред.]Далі можна сісти за основну роботу - власне написання тексту. Про те які програми можуть допомогти редагувати науковий текст - можна прочитати в майбутній книжці Написання наукових статей. Якщо ви будете писати все в стандартному офісі, то напевне й самі знаєте що до чого. Але якщо збираєтесь писати щось серйозніше, прочитайте книжку "Не надто короткий вступ в LaTeX"[3].
Захист
[ред.]До захисту часто вимагають підготувати слайди. Але зі слайдами чи без - презентацію треба готувати. А головне в ній - виступ доповідача, який варто щонайменше прорепетирувати.[4]
Посилання
[ред.]- ↑ Повідомлення користувача Invader - Український форум програмістів
- ↑ На зразок таких. Це не посилання, а просто зноска.
- ↑ http://www.ctan.org/tex-archive/info/lshort/ukrainian
- ↑ Як зробити презентацію краще?
- Титулка диплому (Київський політехнічний інститут)
- Курсова за 6 днів