Перейти до вмісту

Єдина система місцевих петицій

Матеріал з Вікіпідручника
Єдина система місцевих петицій
Мультимовність українська мова
Мобільна версія Немає
RSS Немає
Підписка Немає
Обліковий запис Потрібна реєстрація
Пошук Присутній
Соц. мережі Немає
Офіційний сайт:
https://e-dem.in.ua

Громадяни можуть звернутися до органів місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний сайт із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних і особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Стаття 40 Конституції України усім громадянам України надає право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк, а саме:

не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Петиція розглядається за умови збору в свою підтримку не менше 500 підписів громадян протягом не більше 90 днів з дня публікації.

Право на звернення забезпечує громадянам можливість відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, участі в управлінні державними і громадськими справами та впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій.

Реєстрація на сайті Єдиної системи місцевих петицій та подальші інструкції[ред.]

Для того, щоб створити нову петицію або проголосувати за вже існуючу, потрібно зареєструватися на сайті місцевих петицій, надавши свої персональні дані, підтвердити реєстрацію за допомогою відправленного коду активації на мобільний телефон.

Важливо! Потрібно мати український мобільний номер телефону для отримання коду підтвердження реєстрації.

Головною особливістю сайту Єдиної системи місцевих петицій від порталу петицій до Кабінету міністрів України є вибір громади. Користувачеві потрібно обрати громаду у відповідному пошукачу у верхній частині веб-сторінки Єдиної системи місцевих петицій. Якщо громаду знайти не виходить, потрібно додержуватись інструкцій на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

При створенні нових петицій обов'язково потрібно перевірити, чи немає вже на сайті звернень подібної тематики.