Інновації в ресторанному бізнесі

Матеріал з Вікіпідручника

Ресторанний бізнес, як значуща складова індустрії гостинності є одним із засобів високоліквідного використання капіталу та виступає середовищем із високим ступенем конкурентності.

Інновації в ресторанному бізнесі – цікаві маркетингові кроки, заради яких клієнтам хочеться ще і ще приходити саме в цей ресторан.

Нововведення, які запроваджуються на даний час:

 • Креатив IT-технологій;
 • Електронні меню: нова роль iPad;
 • Меню на вітрині ресторану;
 • QR-код і безмежні можливості мобільного маркетингу.

Креатив IT-технологій[ред.]

 • Безкоштовний wi-fi - в очікуванні замовлення можна попрацювати, перевірити пошту, почитати новини або поспілкуватися з друзями і близькими.
 • теплан-інновації ресторанного бізнесу - поряд з робочим місцем кухаря на кухні встановлюють камери, а по монітору на столику за його діями спостерігають лише ті відвідувачі, кому це цікаво.

Електронні меню: нова роль iPad[ред.]

 • iPad'и: революційна інновація в ресторанному бізнесі – інтерактивне електронне меню як канал зв'язку між рестораном та відвідувачами, яке дозволило адміністрації швидко редагувати списки і вносити до нього нові страви.

Для клієнтів відвідування ресторану із електронним меню дозволяє:

 • підібрати з карти вин закладу вино за ціною, роком, регіоном, букетом, а потім до нього – страву із місцевого меню;
 • підрахувати калорійність тих чи інших страв;
 • при виборі страв відразу ж бачити остаточний чек замовлення;
 • в очікуванні замовлення пограти в ігри, почитати новини, побродити по Інтернету.

Меню на вітрині ресторану[ред.]

 • використання муляжів страв – полегшення для клієнтів процесу вибору як самого ресторану, так і страв, які ним пропонуються.

QR-код і безмежні можливості мобільного маркетингу[ред.]

 • QR-код – двомірний штрих-код – нові необмежені можливості для on-line взаємодії компаній і споживачів.

Переваги QR-кодів:[ред.]

 • матричний код здатний утримати величезний обсяг інформації у вигляді тексту, цифр, URL-адрес, календарів, схем, зображень;
 • висока швидкість розпізнавання;
 • його можна розміщувати на будь-яких носіях, починаючи від касових чеків і меню і закінчуючи різними вивісками;
 • у яскравому квадратику можна закодувати історію ресторану, походження, вік, авторство унікальних деталей інтер'єру і картин;
 • завдяки розміщеної в QR-коді інформації про час роботи закладу та контактів, обов'язково збільшиться кількість замовлень в офіси і додому;
 • за допомогою QR-коду ресторан може сповіщати своїх клієнтів про акції, лотереї, розіграші, активізувати усілякі програми лояльності, влаштовувати голосування, інтерактивні опитування і швидко отримувати відгуки про ресторан від клієнтів.

Способи використання QR-коду в ресторанному бізнесі:[ред.]

 1. QR-код на рахунку або чеку. На рахуноку або касоввому чеку крім суми існує і QR-код. У коді записана інформація про інгредієнти страви, яку ви замовили, посилання на сайт ресторану, час роботи, ім'я офіціанта, телефони, умови доставки і так далі. Відмінний рекламний трюк.
 2. Фото або відео страв. Розміщення QR-коду в меню ресторану. При його сканування гість потрапляє на мобільний додаток або мобільний сайт закладу, де демонструються різні фотографії і відео зі страв або пунктів меню. Це могло б допомогти прискіпливому їдцю прийняти рішення про те, що він хотів би вибрати.
 3. Історія успіху ресторану. Поки гість чекає виконання замовлення, він може за допомогою QR-коду вивчити історію ресторану, подивитися відео ролик про команду ресторану, отримати дружнє послання від шеф кухаря (майстер клас, фірмовий рецепт) або навіть від власника закладу. Замість того, щоб займати дорогоцінний місце у вашому меню, простий QR -код допоможе скоротати час гостю і краще познайомити його з вашим закладом.
 4. Доставка додому і на виніс. Розміщення QR-коду в усіх друкованих матеріалах ресторану. Гість зможе завантажити мобільний додаток вашого закладу, отримати повну інформацію по меню і контактам і в наслідок здійснювати замовлення їжі додому через мобільний телефон, що вельми зручно і просто. Це відмінна ідея для ресторанів, які мають доставку і пропонують послугу «Візьми з собою».
 5. Текстове повідомлення та програми лояльності. Активний розвиток програм лояльності, проведення розсилок та опитування або влаштовування цікавих акцій. Наприклад, скануйте QR-коди в ресторанах і на матеріалах доставки, реєструйтеся на сайті і отримуйте до кожного замовлення подарунок. Розвиток клієнтської бази через подібні акції дозволить в потрібний момент активно анонсувати і просувати послуги закладу.
 6. Реагування на обслуговування клієнтів. Наприклад, можна розмістити на столику в ресторані або в папці з рахунком два QR-коду з повідомленням: "Якщо Вам сподобалося обслуговування - відскануйте один код, якщо ні - інше". Відвідувача буде переадресовано на сторінку корпоративного сайту, де його голос врахує система голосування. Якщо інтегрувати друк QR-кодів в систему виставлення рахунків – можна отримувати персоніфікований відгук.
 7. Події, жива музика і святкування. QR–код на афіші. Додаючи QR-код на афішу або вивіску, відвідувач отримує можливість тут же його відсканувати і автоматично додати захід в календар. Телефон сам нагадає йому про це.

Див. також[ред.]

Джерела[ред.]

Посилання[ред.]