Перейти до вмісту

Виготовлення паперової книги

завершено на 25%
Матеріал з Вікіпідручника

В наш час багатьом людям подобається читати електронні книги. Але є певна категорія людей, яка все ще віддає перевагу паперовим виданням. Проте часом трапляється, що книгу можна знайти в електронному форматі, але не має можливості купити паперовий аналог. Або, можливо, ви написали роман, але видавати його ніхто не береться, то ж ви вирішили виготовити вдома кілька примірників для себе та близьких. Тоді в нагоді може стати уміння виготовлення паперової книги в домашніх умовах.

В даній статті мова не про виготовлення брошур, а про виготовлення саме товстих прошитих книг. Цей же метод можна використовувати і для ремонту старих книг, на яких розпалася палітурка.

Необхідне обладнання[ред.]

Потрібно мати:

 • Комп'ютер та принтер (бажано лазерний[1]) для друкування тексту.
 • Папір формату А5 (також можна роздрукувати розвороти на сторінці А4, але про це нижче в розділі друкування).
 • Картон на обкладинку (рифлений з ящиків краще не використовувати). Якщо ви ремонтуєте стару книгу, вище перераховане вам не потрібно.
 • Два бруски (або інші якісь дощечки, тощо).
 • Шурупокрут (можна замінити дрелькою, на гірший кінець викруткою) з жалом для хрещатих шліців.
 • Два шурупи розміром близько 10 см. (розмір шурупів вираховуйте з товщини двох брусків + десь 1 см. книги, але щоби вони не вилізли на звороті, бо можна поранитися).
 • Поліетилен, яким ви зможете обмотати бруски, щоби вони не приклеїлися до вашої книги (поліетилен можна взяти з пакетів, зручно закріплювати будівельним степлером, якщо він у вас є, якщо ні, можна закріпити кнопками або чимось іншим).
 • Пилку по металу (в гіршому випадку лобзик або щось інше, чим ви зможете зробити маленькі канавки).
 • Клей (ПВА, тощо).
 • Марлю (можна широкий бинт).
 • Капронову нитку (таку, як прошивають взуття, зазвичай можна купити в магазині тканин).
 • Три аркуши А4 на обкладинку або один аркуш А3. За бажання, можна надрукувати окремо кольорову обкладинку, про що нижче.
 • Два цупких аркуші А4 на форзаци.

Друкування[ред.]

Найкращим варіантом друку при виготовленні книги, є друк на папері формату А5. Тоді ви просто підбираєте необхідний розмір шрифту і друкуєте з обох сторін по порядку. Якщо ж у вас немає паперу А5 а є формат А4, то можна друкувати по дві сторінки на кожній стороні аркушу а потім кожен аркуш згинати. В такому випадку ви можете скористатися можливістю, яку надають офісні пакети, друкувати по кілька сторінок на одній сторінці. Для цього в LibreOffice вам потрібно перейти Файл > Друк (Ctrl + P), у вікні, що з’явиться, обрати вкладку Розмітка сторінки і в графі Сторінок на аркуш обрати 2. Подібну операцію можна виконати у Microsoft Word.

При друці на аркушах формату А4 на потрібно дотримуватися певної послідовності при друці. Початок показано в таблиці.

перша сторона аркуша зворот аркуша
4 1 2 3
8 5 6 7
12 9 10 11

Виготовлення палітурки[ред.]

Для виготовлення палітурки вам необхідні два шматки цупкого картону (рифлений з ящиків краще не використовувати) розміром трохи більше формату А5 (можна і формату А5, але тоді палітурка буде розміром як і книга, такий розмір палітурки краще робити, якщо у вас м'який картон).

// далі буде //

Прошивання та проклеювання[ред.]

скоро буде

Завершальний етап[ред.]

скоро буде

Примітки[ред.]

 1. При друкуванні на струминному принтері існує висока ймовірність, що ваш текст «попливе» при потраплянні на нього рідини