Перейти до вмісту

Городня цибуля

завершено на 25%
Матеріал з Вікіпідручника

Більшість людей навіть не підозрюють скільки користі може принести їхньому організму звичайна цибуля. Городня цибуля, до якої ми так звикли в повсякденному житті, здавна застосовувалась народними цілителями для лікування різних хвороб. Цей овоч, що містить велику кількість вітамінів, мінеральних солей, характеризується сильними бактерицидними властивостями. Причому на відміну від штучних препаратів, мікроорганізми не можуть виробляти імунітет на ці дії.

Використання соку цибулі Цибулю почали вирощувати ще в стародавні часи в Китаї, а потім в Індії та Єгипті. Китайською мовою цибулю позначають однією буквою-ієрогліфом "дзунг" 蔥,що вважають доказом стародавнього походження.

В єгипетських гробницях знаходили залишки цибулі, а на саркофагах і на стінах стародавніх будівель – багаточисленні зображення цибулі. В арміях Стародавньої Греції та Риму в їжу солдатам давали велику кількість цибулі, вважаючи, що цибуля додає сили, енергії і хоробрості. В їжу використовують цибулини та молоді зелені пагони. Цінність їх в тому, що зелене перо вирощують з допомогою вигонки протягом всього несезонного періоду. Багаторічна цибуля характеризується підвищеною морозостійкістю, її товарну продукцію одержують рано навесні з відкритого ґрунту.

Цілющі властивості Городньої цибулі

[ред.]

Овоч, що містить в своєму складі найбільше вуглеводів – городня цибуля. В складі цибулі: амінокислота цистеїн, лимонна і яблучна кислота; солі кальцію, магнію, калію, заліза, фосфору та ін.; фітонциди а також багато вітаміну С. Всі ці речовини необхідні для нормальної життєдіяльності людини. Вживання цибулі покращує апетит, засвоєння їжі, підвищує стійкість організму до інфекційних захворювань. Цей овоч, завдяки своїм антибактеріальним властивостям, запобігає розвитку інфекцій в ротовій порожнині. Цибулевий сік є відмінним засобом від застуди та різних вірусних інфекцій, кашлю. При застуді корисна терта цибуля із яблуками та медом, або цибулевий сік з медом (по одній чайній ложці декілька разів на день). Відвар та сік цибулі використовують для полоскання горла (5-6 разів на день). Сік цибулі також рекомендують при неврастенії, безсонні, ревматизмі та грибкових захворюваннях. У цибулі міститься харчове волокно інулін яке підживлює здорові бактерії у кишечнику. Тому цибулевий сік покращує роботу шлунково-кишкового тракту і процеси травлення. Завдяки вмісту натурального антигістаміну, кверцетину сік цибулі здатен запобігати нападам астми і алергії. Кверцетин здатен зберігатися в організмі досить тривалий час. А ще гарний засіб для підтримання міцності кісток. Справа в тому, що його компоненти, запобігають надмірній втраті мінеральної щільності кісток. Корисний цибулевий сік і для волосся, оскільки містить певну кількість сірки, що належить дод найважливіших нутрієнтів для росту волосся. Також цибулевий сік здатен зменшити кількість цукру в крові, адже містить хром. В медицині цибулю застосовують в боротьбі з цингою та як глистогінний засіб. Регулярне вживання цього продукту знижує показники холестерину за рахунок компонентів сірки, хрому та вітаміну В. Цибуля корисна для серця, вона містить кілька типів сульфідів, що знижують ризик утворення пухлин стравоходу, нирок, грудей, передміхурової залози і гортані.