Гітара/Урок 3

Матеріал з Вікіпідручника

Розташування гітари[ред.]

Існує 2 види розташування гітари при грі сидячи: концертний та естрадний.

  • При концертному варіанті гітара тримається під кутом 45 градусів, опора на ліве коліне, під ліву ногу підкладається підставка висотою 15-20 см, також під гітару підкладається предмет, який зменшує ковзання гітари на коліні під час гри. Існують підставки, які використовуються між гітарою і коліном - в такому випадку не потрібна підставка під ногою і шматок тканини або паралону для збільшення тертя.
  • При естрадному варіанті гітара тримається рівно, перпендикулярно до землі, опора на праве коліно. Можна використовувати предмет для збільшення тертя. Таке розташування гітари більш складне для гри, незважаючи на свою популярність.

Постановка рук[ред.]

Великий палець на 6 струні
  • Права рука використовує при грі 4 пальці: великий, вказівний, середній та безіменний. Мізинець дуже рідко приймає участь у грі. Для полегшення гри на початковому етапі зручним буде використання опори великим пальцем на шостій струні, тобто палець завжди знаходиться на 6 струні, при умові якщо вона не використовується під час гри. Для кращого звуку руку потрібно тримати посередині резонаторного отвору. Пальці правої руки мають такі умовні позначення на нотному стані (назви): p - великий; i - вказівний; m - середній; a - безіменний.
  • Ліва рука також використовує при грі 4 пальці: вказівний, середній, безіменний, мізинець. Великий палець трохи виглядає вперед від бокової частини грифу, також розташований перпендикулярно до грифу і ніколи не приймає участь у грі. На нотному стані дуже часто використовують цифри пальців лівої руки: 1 - вказівний; 2 - середній; 3 - безіменний; 4 - мізинець. Вони розташовані біля ноти і допомагають при вирішенні яким пальцем взяти необхідну ноту. При грі пальці лівої повинні притискати струни ближче до закінчення ладу, на межі з наступним ладом повністю прилягаючи усією поверхнею до грифу. Через 2-3 місяці при помірних постійних тренуваннях пальці стають більш твердими на поверхні, якою притискають струни, що значно полегшує гру, зменшує можливість виникнення мозолей та травмування.
Розташування пальців лівої руки