Електронний уряд

Матеріал з Вікіпідручника
У Вікіпедії є стаття за темою
«Електронне урядування»

Це головна сторінка книги з категорії Електронний уряд

Кожен бажаючий, хто володіє самою останньою інформацією про нові державні електронних сервісах, якими кожна людина може користуватися дистанційно, може доповнювати і змінювати сторінки цього підручника.

Метою цієї категорії книг є:

 • Створення каталогу всіх державних сайтів по кожній країні, з описом їх функцій і можливостей для користувача.
 • Створення каталогу всіх сайтів некомерційних проектів, які використовують open data держав.


Рекомендації щодо наповнення підручника[ред.]

Користувачам, які цікавляться темою електронного урядування, рекомендується підписатися на сторінки з інструкцією на потрібних мовах і на всі сторінки сайтів держав, що цікавлять, щоб не пропустити зміни функціоналу сайтів.

Критерії[ред.]

 1. Додаються тільки статті, релевантні темі ресурсу, які зачіпають зміни в законодавстві та електронному уряді:
  1. Можливості громадянина держави;
  2. Розвиток держави і надані можливості або послуги за темами: електронна демократія, відкрита держава, електронна держава, відкритий уряд, електронний уряд, відкриті дані, open source, регулювання інтернету, свобода слова.
 2. Тема статті повинна бути безпосередньо пов'язана з діяльністю електронної держави.
 3. Користувачам доступні всі публічні статті за прямими посиланнями, можна розміщувати внутрішні перехресні посилання на статті при необхідності (на умовах проекту MediaWiki).
 4. Англійська мова є еталоном в системі, на цій мові стаття повинна мати саму останню версію, і починати додавати нову інформацію слід з неї. Потім змінюються всі переклади, які можливі. Таким чином різні редактори, використовуючи еталонну англійську версію статті, зможуть перевести на потрібні мови актуальну версію статті.

Інструкції по додаванню нових статей[ред.]

 1. Стаття повинна стосуватися однієї з підкатегорій.
 2. Назва статті повинна коротко інформувати користувача про конкретний ресурс електронної держави, або її основну можливість.
 3. Необхідно подивитися всі статті з підкатегорій, можливо така стаття вже є, і потрібно просто внести нову інформацію.
 4. Якщо все ж такої статті не знайшлося, то ввівши в рядку пошуку назву нової статті і натиснувши на посилання "Створити", відкрити сторінку додавання нової статті.
 5. У статті коротко викласти основні можливості і в кінці вказати підкатегорію, до якої буде ставитися ця стаття.
 6. Англійська мова є еталоном в системі, на цій мові стаття повинна мати саму останню версію, і починати додавати нову інформацію слід з неї. Потім змінюються всі переклади, які можливі.
 7. Після того, як стаття створена, необхідно перевірити її на відсутність друкарських помилок. А також додати перехресне посилання на цю ж статтю на іншій мові з лівого меню (вкладка "Мови").
 8. Слід додавати різні параметри в статтю, що стосуються кожного ресурсу, наприклад: на яких мовах він надає інформацію, чи є RSS, кабінет користувача, пошук тощо. Багато різних параметрів можна додати, якими кожен веб-сервіс відрізняється від іншого, і які можуть бути важливі користувачам.
 9. Рекомендовано використовувати різноманітні шаблони для статей як це є в вікіпедії. Наприклад, на кожній сторінці можна вивести інформаційні блоки внизу - в які категорії входить сторінка, у вигляді ієрархії. І додати інформаційний блок на сторінки із відомостями, щоб це підключалось через шаблон і редагувалось одноразово в одному місці.
 10. Не варто в статті описувати як щось зробити, оформити паспорт або подати заявку тощо. Це буде занадто багато зайвої роботи. Треба залишити тільки можливості які надає той чи інший сайт. А як ними скористатися варто описувати в окремих статтях підручника, прив'язаними до основної статті веб-ресурсу з його конкретним описом, тому що така інформація може часто змінюватися, тому вона повинна бути окремо.
 11. Для більш зручного оновлення інформації в статтях, а також для додавання нових статей розділу "Електронний уряд", створено статті-списки сайтів, що надають інформацію про нові можливості електронного уряду. У них наведено всі актуальні джерела, пов'язані з електронним урядом. Їх можна використовувати, а також додавати нові джерела в список.

Інструкція по наповненню списку джерел[ред.]

Сайт, який надає інформацію про нові можливості електронного уряду може бути доданий в наступних випадках:

 1. Джерело, що надає інформацію про нові можливості електронного уряду належить або до офіційного державного або до не державного громадського, чи не комерційного;
 2. В інформації, яку він надає, повністю описана нова унікальна послуга, яку користувач може отримати дистанційно і немає необхідності переходити на другорядні сайти.

Порядок додавання:

 1. Пошук елемента на wikidata. Якщо елемент, який можна додати в список, знайдено на wikidata - необхідно вказати нове твердження для такого елемента, у якому вказується посилання на категорію електронного уряду тієї країни, яка відповідає даному джерелу. Якщо елемент, який можна додати до списку, не знайдено на wikidata - необхідно створити новий елемент, в якому потрібно заповнити всі необхідні дані: позначення, опис, офіційний сайт, затвердження (як мінімум на двох мовах: державній та англійській);
 2. Після того, як елемент створено, можна додати таке джерело до статті про дану веб-сторінку, яка надає інформацію про нові можливості електронного уряду, застосувавши функцію парсера довільного доступу;
 3. Англійська мова - це еталон у системі, в цьому елементі вона повинна бути додана в першу чергу. Потім доповнюється на інших мовах;
 4. Після того, як джерело додано, необхідно перевірити його на наявність помилок. А також додати можливі посилання на це ж джерело в іншій мові та інших вікі-проектах.

Держави, які надають можливості електронного уряду[ред.]

Книга постійно оновлюється і доповнюється новими державами, які надають можливості електронного уряду. Держави, що цікавлять можна знайти в категорії Електронний уряд по державам.

Інструкція по додаванню нової держави[ред.]

Щоб додати нову державу, що надає можливості електронного уряду, необхідно:

 1. Створити відповідну статтю для держави, де під основним текстом додати категорію або підкатегорію, що до неї відноситься. Назви категорії або її підкатегорій можуть бути наступними:
  1. "Електронне урядування в назва держави" (назва категорії);
  2. "Державні відкриті дані назва держави" (назва підкатегорії);
  3. "Не комерційні веб-проекти назва держави, що використовують відкриті дані" (назва підкатегорії);
 2. Відкрити знов додану категорію (її підкатегорію), вказати в ній материнську категорію. Іншими словами, підкатегорії, вказані вище, стануть вкладеними в категорію "Електронне урядування в назва держави", в свою чергу для такої категорії "Електронне урядування в назва держави" вказати основну категорію книги Електронний уряд по державам.