Онлайн-реєстрація підприємницької діяльності для іноземців

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сервіс онлайн-реєстрації
підприємницької діяльності для іноземців
Мультимовність Flag of Ukraine.svgукраїнська мова
Мобільна версія Немає
RSS Немає
Підписка Немає
Обліковий запис Потрібна реєстрація
Пошук Немає
Соц. мережі Facebook
Офіційний сайт:
https://online.minjust.gov.ua/

Державна реєстрація підприємницької діяльності для іноземців є офіційним визнанням за допомогою державної сертифікації підприємницької діяльності іноземців в Україні.

Документи

Документи для державної реєстрації можуть бути представлені в паперовій або електронній формі за місцем знаходження поточної виконавчої служби або віддалено.

У паперовій формі документи подаються заявником (його законним представником) особисто або поштою:

 • якщо документи подані особисто, заявник подає свій паспортний документ іноземця або особи без громадянства або сертифікат на постійне або тимчасове проживання;
 • якщо документи подані законним представником - крім того, необхідно надати копію оригіналу (нотаріально завірену копію) документа, що посвідчує його повноваження.

В електронному вигляді документи особисто подаються заявником через особистий кабінет сайту «Онлайн будинок юстиції» Міністерства юстиції України.

Для ідентифікації користувач повинен мати електронно-цифровий підпис (ЕЦП). Його можна отримати онлайн в кабінеті електронних послуг Міністерства юстиції України в розділі «Електронний цифровий підпис».

Щоб зареєструватися на сайті, заявник повинен надати наступну інформацію:

 • E-mail адреса;
 • пароль.

Виконавчій службі надаються такі документи:

 • ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
 • документ, що підтверджує реєстрацію іноземного особи в країні її місцезнаходження (витяг з комерційної, банківської, судової реєстрації і т. д.) - в разі створення юридичної особи засновник (засновники) якої є іноземна юридична особа;
 • заяву про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;
 • заяву про обрання фізичною особою системи оподаткування - за бажанням заявника.

Зразки (шаблони) документів можна знайти в кабінеті електронних служб Міністерства юстиції України в розділі «Інформаційні системи».

Порядок проведення реєстрації

Порядок проведення державної реєстрації на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

 1. Заповнення форми заяви про державну реєстрацію - в разі подання документів особисто заявником.
 2. Прийом документів за описом - в разі подання документів у паперовій формі.
 3. Виготовлення копій документів в електронній формі - в разі подання документів у паперовій формі.
 4. Внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру (ЄДР).
 5. Перевірку документів на наявність підстав для призупинення розгляду документів.
 6. Перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
 7. Проведення реєстраційної дії за відсутності підстав для призупинення розгляду документів і відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до ЄДР.
 8. Формування та публікації на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів.
 9. Видача за бажанням заявника виписки з ЄДР в паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію в паперовій формі).

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації здійснюється по відношенню до фізичних осіб-підприємців протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

Відмова у реєстрації

Відмова в державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

Повідомлення про відмову в державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови і рішення суб'єкта державної реєстрації про відмову в державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України в день відмови в державній реєстрації.

У разі відмови в державній реєстрації документи, представлені для державної реєстрації, повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.

Після усунення причин, що стали підставою для відмови у державній реєстрації, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації.

Фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.