Онлайн-реєстрація юридичної особи

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сервіс онлайн-реєстрації
юридичної особи
Мультимовність Flag of Ukraine.svgукраїнська мова
Мобільна версія Немає
RSS Немає
Підписка Немає
Обліковий запис Потрібна реєстрація
Пошук Немає
Соц. мережі Facebook
Офіційний сайт:
https://online.minjust.gov.ua/

Державна реєстрація юридичних осіб — офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення юридичної особи.

Документи[ред.]

Документи для державної реєстрації можуть бути представлені в паперовій або електронній формі за місцем знаходження поточної виконавчої служби або віддалено.

У паперовій формі документи подаються заявником (його законним представником) особисто або поштою:

 • якщо документи подані особисто, заявник подає свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
 • якщо документи подані представником - крім того, необхідно надати копію оригіналу (нотаріально завірену копію) документа, що посвідчує його повноваження.

В електронній формі документи особисто подаються заявником через особистий кабінет сайту «Онлайн будинок юстиції» Міністерства юстиції України.

Для ідентифікації у вас повинен бути електронний цифровий підпис (ЕЦП). Його можна отримати в електронному кабінеті послуг Міністерства юстиції України в розділі «Електронний цифровий підпис».

Для реєстрації на сайті необхідно вказати наступні дані:

 • E-mail адреса;
 • пароль.

Виконавчій службі необхідно надати такі документи:

 • заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи;
 • заяву про вибір юридичною особою ситеми оподаткування - за рішенням заявника;
 • копію оригіналу (нотаріально завірену копію) рішення засновників про створення юридичної особи;
 • установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі його установчого документа;
 • копію оригіналу (нотаріально завірена копія) переданого акту - в разі створення юридичної особи в результаті перетворення або злиття;
 • копію оригіналу (нотаріально завірена копія) платіжного балансу - в разі створення юридичної особи в результаті виділення або поділу;
 • документи для державної реєстрації змін юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі (ЄДР), - в разі створення юридичної особи в результаті поділу;
 • документи для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття і поділу - в разі створення юридичної особи в результаті злиття і поділу.

Зразки (шаблони) документів можна знайти в кабінеті електронних служб Міністерства юстиції України в розділі «Інформаційні системи».

Порядок проведення реєстрації[ред.]

Порядок проведення державної реєстрації на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

 1. Заповнення форми заяви про державну реєстрацію - в разі подання документів особисто заявником.
 2. Прийом документів за описом - в разі подання документів у паперовій формі.
 3. Виготовлення копій документів в електронній формі - в разі подання документів у паперовій формі.
 4. Внесення копій документів в електронній формі в ЄДР.
 5. Перевірку документів на наявність підстав для призупинення розгляду документів.
 6. Перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
 7. Проведення реєстраційної дії за відсутності підстав для призупинення розгляду документів і відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до ЄДР.
 8. Формування та публікацію на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів.
 9. Видачу за бажанням заявника виписки з ЄДР в паперовій формі за результатами проведеного реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію в паперовій формі).

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації здійснюється по відношенню до юридичних осіб протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

Відмова у реєстрації[ред.]

Відмова в державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

Повідомлення про відмову в державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови і рішення суб'єкта державної реєстрації про відмову в державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України в день відмови в державній реєстрації.

У разі відмови в державній реєстрації документи, представлені для державної реєстрації, повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.