Перейти до вмісту

Правила поведінки під час обстрілу

Матеріал з Вікіпідручника

Правила поведінки під час обстрілу - сукупність рекомендованих правил поведінки для людей які потрапили під [|артилерійський обстріл. Дотримання правил зменшує вірогідність ураження людей артилерійськими і ракетними боєприпасами.

Основні правила безпеки під час обстрілу

[ред.]

Правило двох стін

[ред.]

Правило техніки безпеки, що збільшує шанси на виживання людей в будівлі що піддалась вогневому ураженню вибуховим або пробивним боєприпасом. Згідно з правилом двох стін, якщо будівля може піддатися вогневому ураженню вибуховим боєприпасом то безпечніше перебувати за двома стінами по відношенню до відкритого простору [1].

Правило безпечної сторони

[ред.]

Це правило згідно якого сторона будівлі або вулиці протилежна напрямку у якому знаходиться ворог при обстрілі більш безпечна ніж сторона яка розміщена в стороні ворога. Майже все артилерійське і ракетне озброєння діє суворо прямолінійно тому сторона будівлі чи вулиці, що є протилежною напрямку знаходження ворога є набагато більш безпечнішою. Якщо відомо з якого боку ведеться обстріл, то необхідно обрати найвіддаленішу кімнату з протилежної сторони [2].

Правило двох виходів

[ред.]

Згідно цього правила при артилерійському чи ракетному обстрілі безпечніше знаходитися там де є два виходи, це убезпечує від обвалу.

Правило чим нижче тим краще

[ред.]

Правило "чим нижче тим краще" це правило техніки безпеки що покликане збільшити шанси людини на виживання під час обстрілу артилерією або ракетним озброєнням. Згідно з цим правилом найбільш безпечнішим місцем серед висотної забудови є найнижче місце. Чим нижче поверх тим більше вірогідність що уражуючий заряд влучить вище, а також тим більше між поверхових переборок знаходиться над людиною. Правило діє тільки серед висотної забудови (5 поверхів і вище), відносно до 1-2 поверхової житлової забудови воно не діє. Тобто знаходження на першому поверсі серед 1-2 поверхової забудови не зменшує вірогідність ураження зарядом.

Правило лежачої людини

[ред.]

Згідно правила лежачої людини людина що лежить підчас артобстрілу має значно більші шанси на виживання, у порівнянні з людиною яка стоїть. При влучанні вибухового боєприпасу в приміщення або землю уламки летять уверх і вздовж рівня влучання, саме тому положення лежачи є найбезпечнішим при артилерійському або ракетному обстрілі незалежно людина знаходиться в приміщенні чи посеред вулиці [3].

Примітки

[ред.]