Програмування під Android/Вступ

Матеріал з Вікіпідручника

Android забезпечує велике різноманіття додатків, що дозволяє створювати інноваційні програми та ігри для мобільних пристроїв в середовищі мови Java. Якщо ви новачок в Android розробці, дуже важливо, щоб ви зрозуміли такі основні поняття про основи Android програми:

Кілька точок входу

Додатки Android побудовані у вигляді комбінації різних компонентів, які можуть бути викликані окремо. Наприклад, діяльності (але краще актівіті - англ.Activity) являє собою єдиний екран для користувача інтерфейсу, а також служб, що самостійно виконують роботу у фоновому режимі.

Всередині одного компонента ви можете почати ще один компонент, використовуючи намір(Intent). Ця модель забезпечує декілька точок входу для однієї програми і дозволяє будь-якій програмі поводити себе, як стандартне вікно(ін. сцена. дія), котре інші програми або Activity можуть викликати у ході своєї роботи.

Широкий загал девайсів

Android доступний для багатьох пристроїв різних фірм та моделей, що дозволяє забезпечити роботу програми використовуючи єдині ресурси для різних конфігурацій пристроїв. Наприклад, ви можете створювати різні файли макета XML для різних розмірів екрану і система визначає, які макети застосовувати залежно від розміру екрану поточного пристрою.

Ви можете запросити інформацію про наявність певних фіч (характеристик) під час виконання, якщо будь-якій функції потрібне спеціальне устаткування, таке як камера. При необхідності ви можете також оголосити характеристики, які Google Play вимагає від вашого пристрою, для того щоб програма могла примітивно встановитись на пристрій.