Підручник мови Python/Що далі?

Матеріал з Вікіпідручника

Можливо, читання цього підручника зміцнило вашу цікавість щодо використання мови Пайтон та її застосування для вирішення справжніх проблем. Що ж вам робити тепер?

Вам слід прочитати (чи бодай поперегортати) матеріали з бібліотеки Пайтона (Python Library Reference), де подано повну (хоча й стислу) інформацію про типи, функції та модулі, які можуть зберегти вам багато часу при створенні програм на Пайтоні. Стандартний дистрибутив мови має багато коду на Сі та на Пайтоні. Існують модулі для зчитування поштових скриньок в системах Unix, для завантаження документів через HTTP, для створення випадкових чисел, для обробки аргументів командного рядка, для написання програм в інтерфейсі CGI, для ущільнення даних і для багато чого іншого. Перегляд довідкового матеріалу дасть вам можливість зрозуміти, що там є.

Головний сайт Пайтона — http://www.python.org/; там є код, документація та посилання на споріднені сторінки в мережі. Цей сайт має відображення у багатьох регіонах світу, зокрема в Європі, Японії та Австралії; сайт-відображення може діяти швидше за головний сайт, залежно від Вашого географічного розташування. Існує також менш формальний сайт http://starship.python.net/, де знаходиться чимало приватних сторінок, що стосуються Пайтона; багато людей має там програмне забезпечення для завантаження. Чимало створених користувачами модулів можна знайти у списку пакетів Python Package Index (PyPI).

Питання, що стосуються мови та пов'язаних з нею проблем можна ставити на групі новин comp.lang.python або посилати на список листування за адресою python-list@python.org. Групи новин та списки листування є лише вхідними воротами і ваше повідомлення буде автоматично передане іншим. Кожного дня там з'являється близько 120 повідомлень (а подекуди і кількасот), в яких ставляться (і відповідаються) питання, пропонуються нові риси, оголошуються нові модулі. Перед тим як відправити повідомлення, перевірте список частих питань ("чапи"), а також подивіться у директорію дистрибутива джерела Misc/. Архіви списків листування можна знайти тут: http://www.python.org/pipermail/. У "чапах" можна зайти відповіді на багато питань, що задаються знову і знову, а тому цілком можливо, що для вашої проблеми вже існує вирішення.