Ремонт квартири/Ванна кімната

Матеріал з Вікіпідручника
Простір є, але інтер'єр… під питанням…
Варіант відкритого установлення сантехніки. Інколи, її розміщують по центру, досягаючи тим самим додаткового дизайнерського ефекту

Якщо матеріали для виготовлення раковин достатньо традиційні (санфаянс і порцелян, різні пластмаси, скло або метал), то форма, колір і аксесуари вражають уяву. Модні і помпезні, іноді просто химерні, вони представляють весь спектр сучасних віянь і течій. Кубічні місткості з кераміки на дерев'яній основі для педантів; легкі в квіточку, з округлими формами, жіночі; грандіозні, розмиті з великою стільницею, зробленої для «великих» людей. Спеціальні засоби дозволяють використовувати для їх виготовлення натуральну деревину і шпону. Склад просочення нагадує на дотик прогумовану поверхню і зберігає природні колір і текстуру справжнього дерева. Фірми-виробники представляють різні цінові категорії цього товару — від доступної до захмарної.

Ринок

Дорогу сантехніку пропонують компанії „Villeroy & Djsch“, „Ideal Stend Art“ (Німеччина), „Gustavsberg“ (Швеція). Ціни стартують з 1000 грн, а для ексклюзивних колекцій перевищують 3000 грн. Раковини середньої групи поставляють до України Cersanit, Kolo (Польща) — 700—1000 грн. Сегмент недорогої продукції на ринку представлений виробами вітчизняного виробництва (Слов'янський, Положський, Львівський заводи), а також Словаччини, Чехії та Китаю. Ціна на них в роздробі тяжіє до інтервалу від 80 до 700 грн. Така широка різноманітність форм, цін і матеріалів раковин, варіантів їх розміщення і кріплення дозволяють знайти оптимальне рішення саме для вашої ванної кімнати.

Раковина і простір

Одними з найпопулярніших і поширеніших є накладні раковини. Цей вид раковин одержав таку назву, виходячи з типу установки. Накладні раковини монтуються безпосередньо на стільниці. Розміщення умивальника ви можете обрати за власним смаком: посередині, ліворуч або праворуч. При такому типі монтажу функціональним стає простір навколо умивальника. Для таких раковин кріплення чаші може бути різним: верхнє — раковина розміщується в спеціально вирізаному отворі в стільниці, і нижнє — раковина вмонтовується у вирізі під стільницею.

Підвісні раковини

Така раковина має ще назву «раковина-консоль». Дана модель умивальника кріпиться за допомогою спеціальних кронштейнів на стіну, завдяки чому можна використовувати вільне місце під раковиною (оскільки у неї відсутня опора). Такий тип умивальника привертає увагу компактністю і елегантною простотою.

Вбудовані раковини

Це ще один варіант раковин, які дозволять розширити функціональний простір вашої ванної кімнати. Така раковина займає зовсім небагато місця і дозволяє використовувати згідно дизайнерської задумки простір навколо неї. Вона виглядає красиво і акуратно.

«Тюльпан» — раковина на опорі, без перебільшення ця модель умивальників найпоширеніша в санвузлах наших громадян. Як правило, дана модель поділяється на чашу і п'єдестал, але зустрічаються і монолітні варіанти. Не дивлячись на наявність підставки, передбачено кріплення чаші до стіни. Можливим недоліком є опора, яка займає дорогоцінний простір наших санвузлів (що актуально для малогабаритних квартир). Проте такий умивальник, особливо тонкої роботи, виглядає досить вишукано.

Кутові раковини

Сьогодні в наших санвузлах можна побачити раковини кутового типу. Така форма умивальника дає можливість раціонально використовувати кути приміщення, якщо вони не несуть функціонального навантаження. Крім того, дана модель раковини дозволяє об'єднати перпендикулярні поверхні, сформувавши при цьому з них куточок для умивання.

Матеріал для раковин

Для раковин (як і для більшості оточуючих нас речей) велику роль відіграє якість і матеріал, з якого вона виготовлена. На сучасному ринку виробів сантехнічного призначення представлений широкий асортимент раковин. Традиційними вважаються раковини з кераміки (фаянсу, парцеляни). При уважному ставленні такі вироби мають термін експлуатації понад двадцять років. Інший вид умивальників — це умивальники зі сталі та чавуну. Ці вироби, як і ванни з таких же матеріалів, мають емальоване покриття, що є одночасно й недоліком, оскільки емаль чуттєва до механічних пошкоджень.

Ще один сегмент ринку займають вироби з полімерних матеріалів. Це сплав натуральної крихти і синтетичного зв'язуючого. Він відрізняється добрими технічними характеристиками: легкість, міцність, термостійкість, стійкість до дії хімічних препаратів та корозії. Термін експлуатації — понад 30 років.

Для обробки ванної кімнати можна використовувати раковини зі штучного каменя. Вони практичні в експлуатації, легкі в монтажі, мають широкий кольоровий спектр.

При підготовці матеріалу статті були використані такі джерела:

  • www.mysan.ru
  • www.first-realty.com.ua
  • www.mosdars.ru

Оніщенко Володимир

Див. також[ред.]