Ремонт квартири/Встановлення умивальника

Матеріал з Вікіпідручника
Установка на п'єдесталі
Варіант вбудованого встановлення у штучну плиту
Умивальник на кронштейнах
Ще один варіант кронштейнової установки

Ремонт квартири. Встановлення умивальника[ред.]

Різноманітність сучасних умивальників можна порівняти тільки з кількістю дизайнерських ідей. Від геометричних комбінацій кубізму і звичних овальних чаш до монолітних стільниць з заглибленнями для зливу. Але все це різноманіття форм можна об'єднати в три-чотири групи за способом установлення і кріплення. Це встановлення на тумбах, підставках і п'єдесталах, на полицях, прикріплених до стіни, а також на кронштейнах і просто прикріплених до стіни на болтах з декоративним напівп'єдесталом.

Встановлення умивальника на тумбі

Тумбу ставлять у ванній кімнаті або в туалеті в запланованому місці. У виріз тумби укладають раковину, а в зливний отвір умивальника вставляють грати зливу з гумовою прокладкою. Під раковиною зливні грати затягують гайкою. На трубу зливних ґрат надягають замкову гайку з клиноподібним замковим кільцем. Приєднують до труби, стакан сифону притискують до замкового кільця і загвинчують на сифон замкову гайку. Якщо відвідна груба сифону не гофрована і не гнучка, то її від'єднують від сифона. Для з'єднання відвідної труби з каналізацією необхідне гумове кільце ущільнювача із зовнішнім діаметром 70 мм внутрішнім — менше діаметру відвідної труби сифону — 35 мм. Відкривають розруб каналізації, вийнявши пробку або кляп, вставляють в розтруб до упору гумове кільце ущільнювача, а в кільце відвідну трубу сифона. Трубу, якщо юна була від'єднана від сифону, прикручують на місце до стакана притискною гайкою.

У злив раковини наливають воду і перевіряють герметичність з'єднань. Якщо виявляються протікання, то сильніше затискають гайки в місцях течі. Якщо в умивальнику є отвір під змішувач, то встановлення змішувача проводять в такому порядку. Кріплення змішувачів буває на притискній гайці на підковоподібній скобі. Змішувач з прокладкою вставляють в отвір і знизу закручують гайку або підкову, заздалегідь підклавши під них прокладки з шайбами. Підковоподібна скоба прикручується гайкою до шпильки, вмонтованої знизу змішувач. Аналогічно встановлюється і умивальник на підставці.

Встановлення умивальника на п'єдесталі

Встановлюють умивальників а п'єдесталі або біля стіни з кріпленням умивальника до стіни, або не торкаючись стіни з прикріпленням п'єдесталу до підлоги, а раковини — до п'єдесталу, розглянемо встановлення на п'єдесталі біля стіни. П'єдестал ставлять в апланованому місці біля стіни, вста- овлюють раковину на п'єдестал так, іоб зливний отвір розташовувався над энтром підставки. Щільно до стіни придають умивальника і олівцем відзначають місця кріплення на стіні, просувній олівець в кріпильні отвори під раковиною.

Відсовують п'єдестал з раковиною убік або знімають тільки раковину і дрилем з побідитовим свердлом висвердлюють отвори для кріплень. У отвори вганяють пробки, до стіни повертають умивальника, сумістивши кріпильні отвори раковини з отворами в стіні. На дюбелі або гвинти надягають шайби прокладок і прикручують раковину до стіни гайковим ключем. Після цього до умивальника приєднують зливний сифон, а відвідну трубу сифона з кільцем ущільнювача вставляють в розтруб каналізації.

Встановлення умивальника на кронштейнах

Для встановлення умивальника на кронштейнах необхідно спочатку провести розмітку на стіні. На висоті 800—850 мм від рівня чистої підлоги на стіні за допомогою довгої прямої рейки і будівельного ватерпасу відзначають горизонтальну лінію. Це лінія рівня умивальника. Заміряють товщину бічних країв умивальника, якими він спиратиметься на кронштейни. Одержане число відкладають вниз від горизонтальної лінії і позначають на стіні. Таку ж позначку роблять з другого боку під горизонтальною лінією і позначки сполучають прямою. Так одержують рівень кріплення кронштейнів. Перевернувши раковину догори дном, встановлюють на її бічних опорних площинах перевернені вниз опорною площиною кронштейни і розташовують їхтак, як вони повинні будуть підтримувати раковину. Заміряють відстань між подовжніми осями кронштейнів. Одержане число відкладають на ліні? рівня кріплення кронштейнів. Кронштейни приставляють до стіни, сумістивши опорну площину кронштейна з лінією рівня кріплення, а подовжні осі — з осьовими відмітками на стіні і позначають олівцем точки кріплення через отвори кронштейнів. Дрилем висвердлюють отвори, забивають пробки і прикручують по місцях кронштейни. На кронштейни встановлюють раковину і знизу позначають місця кріплення самої раковини. Дрилем висвердлюють отвори, забивають пробки і, встановивши раковину на місце, прикручують дюбелями за допомогою гайкового ключа. На дюбелі обов'язково надягають шайби прокладок, і затягування дюбелів роблять настільки, щоб раковина не хиталася. Потім наливають в раковину воду, щоб заводнити водою сифон і перевірити систему зливу на відсутність протікання в місцях з'єднань.

Встановлення умивальника на підвісній полиці

Монтаж умивальника з полицею проводиться в такому порядку: спочатку на стіні в запланованому місці позначають рівень встановлення раковини (800—850 мм від рівня чистої підлоги), прикладають чашу плоскою гранню до стіни, сумістивши з лінією рівня встановлення, і позначають олівцем під раковиною місця її кріплення. Відставивши раковину убік, по намічених крапках висвердлюють дрилем отвори і забивають в них пробки, приставляють до стіни раковину по місцю і пригвинчують дюбелями з шайбами прокладок. Далі під умивальником проводять розмітку кріплення полиці. Полицю розміщують симетрично або асиметрично щодо осьової лінії умивальника, встановлюючи по центру осьової або змістивши управо або вліво. Спочатку полицю приставляють під раковиною до стіни, дотримуючись горизонтального положення за допомогою рівня. Позначають на стіні місця кріплення, просунувши олівець у вушко кріпильних отворів. Не забираючи полицю від стіни, позначають на її верхній площині через зливний отвір раковини місце підведення зливної труби.

Встановлення умивальника на напівп'єдесталі

Встановити раковину на напівп'єдесталі можна тільки в тому випадку, якщо каналізаційні труби закладені в стіну, а розтруб відведення зливу знаходиться в стіні на висоті не менше 0,5 метра від рівня чистої підлоги. Тоді звичним порядком кріплять умивальника до стіни, проводять монтаж змішувача і зливної системи, змішувач сполучають з системою водопостачання, а сифон — з каналізацією, причому надлишки відвідної труби відрізають ножівкою. Після цього кріплять напівп'єдестал на наперед вмонтовані в стіну шпильки.

При підготовці матеріалу статті були використані такі джерела:

  • pro-remont.com
  • www.rem2.ru

Оніщенко Володимир