Ремонт квартири/Душові кабіни/Монтаж
Встановлюємо душову кабіну самі
[ред.]Зібрати душову самому не так вже складно, якщо є час, матеріал, інструменти і бажання. Душові кабіни з плоским піддоном або простим зливом в підлозі зручні для дітей та літніх людей і прості у догляді. Та і ванна кімната виглядає просторішою.
Починаючи планувати ванну кімнату, слід пам'ятати, що у ряді випадків краще не використовувати душові піддони, а робити душову кабіну з похилою підлогою. Це полегшить її прибирання, зменшить небезпеку спіткнутися і впасти, крім того, душову кабіну можна зробити будь-якого розміру, який дозволить ваша ванна кімната. Так, наприклад, влаштовані душові в спортзалах або фітнес-центрах. Для того, щоб встановити злив (фахівці називають його трапом), спочатку треба зробити заглиблення в підлозі. Перш ніж укладати облицювальну плитку, необхідно герметично ізолювати перекриття, надійно захистивши його від проникнення води. Плитку треба укладати з невеликим нахилом, низхідним до зливного отвору, що запобіжить утворенню калюж і застою води на підлозі душової кабіни. Якщо ви вирішили зробити це самі, обов'язково порадьтеся з фахівцем.
Споруджуючи душову кабіну без сходинок, ви можете вибрати плоский душовий піддон з невисокими бортами. Щоб встановити душовий піддон, потрібно спочатку підготувати для нього майданчик, видовбавши заглиблення необхідної форми і розміру в цементному стягуванні підлоги. Потім потрібно визначити місце знаходження зливу. Це залежить від того, де на піддоні розташований зливний отвір. Безпосередньо сама установка — процес достатньо простий: піддон оснащений регульованими по висоті ніжками. Встановлюючи піддон, не забудьте врахувати товщину і рівень покриття підлоги ванної кімнати, яке до нього примикатиме. Після того, як підлога у ванній кімнаті буде укладена, стик з піддоном можна окантувати, використовуючи спеціальний бордюр. Поверхня піддону повинна мати невеликий нахил, необхідний для безперешкодного стоку води.
Практично будь-який домашній майстер може самостійно встановити душовий піддон, заздалегідь правильно підготувавши для нього майданчик. Зазвичай душові піддони продаються в комплекті з деталями, необхідними для його установки. Перш ніж почати монтажні роботи, перевірте: чи рівний кут стиковки стін душової кабіни 90°; чи щільно прилягатиме край піддону до стін; чи співпадає розтруб каналізаційної труби зі зливом в піддоні. Нижню частину конструкції краще відразу приєднати до стічної труби.
Комплект душових стінок, як правило, складається з декількох секцій (бувають одно-, двох- і трьохсекційні комплекти). Секції рухомо з'єднуються одна з одною, що дозволяє раціонально використовувати простір ванної кімнати. Комплекти розрізняються як висотою секцій (від 1 м 40 см до 1 м 90 см), так і загальною їх довжиною (від 140 см до 170 см), що, врешті-решт, визначає розмір кабінки. Після закінчення робіт краще закласти силіконом для вологих приміщень всі шви між конструкцією кабіни і плиткою, а також всі деформаційні, кутові та крайні стики. Розгладити силікон пальцем, змоченим в миючому розчині.
При підготовці матеріалу статті були використані такі джерела:
- rmnt.ru
- www.obi.ru
Сергій Зубков
Встановлення піддона
1. До нижньої частини піддону прикріпіть регульовані ніжки, підклавши під кожну заздалегідь вирізані шматочки картону.
2. Перш ніж розташувати піддон в заглибленні в підлозі, за допомогою молотка і зубила обробіть поверхні так, щоб вони не були гострими.
3. За допомогою звичної керамічної плитки можна легко перевірити, чи рівний кут приміщення 90°.
4. Якщо кут не прямий, вирівняйте стіну на висоті піддону так, щоб його краї щільно примикали до стіни.
5. Змонтуйте каналізаційні труби так, щоб при установці піддону розтруб каналізаційного отвору знаходився точно під зливом.
6. Піддон за допомогою регульованих ніжок виставляється точно горизонтально. Будьте обережні, не подряпайте поверхню піддону!Встановлення стінок
1. Поставте стінний профіль на край піддону; використовуючи ватерпас, встановіть його точно вертикально; за допомогою олівця відзначте на плитці місця свердління.
2. У місцях свердління пробийте зовнішню поверхню плитки за допомогою кернера. Удари по кернеру потрібно здійснювати акуратно, щоб не пошкодити емаль.
3. Щоб не розколоти плитку, в місці свердління у жодному випадку не використовуйте ударну функцію дриля, поки свердло не пройде всю товщину облицьовування.
4. Досвердлюючи отвори на глибину, відповідну розміру дюбеля, можна прикрутити профіль.
5. Встановіть нерухомі стінки, закріплюючи скло в петлях. Важливо не пережати гвинти, щоб не тріснуло скло.
6. Перш ніж закріпити стінки, потрібно підвісити дверці і відрегулювати петлі. При закритих дверцях ущільнювач повинен щільно прилягати до краю піддону.