Розробка програм для Windows Phone/Динамічне розташування компонентів

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Для зручного користування ваша програма повинна вміти налаштовувати свій власний вигляд при різній орієнтації телефону (вертикальній чи горизонтальній). Ця глава підручнику розповідає про можливості управління компонентами та їхнім розташуванням на формі в програмах для Windows Phone, створених на основі фреймворку Silverlight. Дві самих основних властивостей компонентів з якими часто доводиться працювати — це горизонтальне та вертикальне вирівнювання: HorizontalAlignment і VerticalAlignment.

Також існує декілька компонентів, які допомагають впорядкувати елементи на формі, одним за таких компонентів є Grid, він допомагає розташувати компоненти в сітці і вирівняти їх кожен у своїй клітинці.

Часто буває недостатньо просто задати властивості компонентів, іноді необхідно виконати якісь дії при зміні орієнтації програми на екрані. Якщо такі дії необхідні - існує подія OrientationChanged реалізована для класів PhoneApplicationFrame і PhoneApplicationPage. Метод форми, який ви можете переоприділити, щоб внести свої дії до програми називається OnOrientationChanged. Аргументи методу містять інформацію про те яку орієнтацію прийме ваша програма в момент виконня.

protected override void OnOrientationChanged(OrientationChangedEventArgs args) 
{ 
    // Дістаємо значення поточної орієнтації, приводимо до строкового типу і передаємо строку компоненту виводу тексту 
    txtblk.Text = args.Orientation.ToString();  
    base.OnOrientationChanged(args); 
}


Література[ред.]