Розробка уроку квадратне рівняння
Розробка уроку. Квадратні рівняння
Мета:
[ред.]Систематизувати знання учнів про розв'язування квадратних рівнянь та застосування їх при розв’язуванні задач. Розвивати варіативне мислення, обчислювальні навички. Виховувати інтерес до математики, атмосферу взаємодовіри, взаємодопомоги
Обладнання:
[ред.]комп’ютери, проектор
Тип уроку:
[ред.]урок узагальнення і систематизації знань із використанням ІКТ
Хід уроку
[ред.]«Мені постійно доводиться ділити свій час між рівняннями і політикою, але перевагу я віддаю рівнянням. Так як політика змінна, а рівняння вічні»
[[Ейнштейн]]
І. Мотивація навчальної діяльності
[ред.]Увага! Увага! Планета МІФ запрошує учнів 8 класу в заочну мандрівку. Вас чекає багато цікавого, але щоб вирушити в подорож, потрібно взяти з собою поклажу – знання.
Учитель. Друзі! Ви готові до нових випробувань?
Об’єднайтесь в екіпажі по чотири учні. Екіпажі створюються по принципу внутрішньої диференціації. ( До складу входять учні з різним рівнем знань).
ІІ. Активізація опорних знань
[ред.]Учитель. Перевіримо готовність кожного екіпажу до польоту.
На моніторах зорельотів в програмі Word Ви отримали тестові завдання на які потрібно знайти правильну відповідь і занести її в таблицю бортового журналу Тож до праці, друзі.
Учитель. Щоб Ваш корабель витримав всі випробування, пропоную вибрати капітаном найкмітливіших, винахідливих і математично компетентних. Тож пропоную вам мозковий штурм.
Завдання. Як можна розв'язати квадратне рівняння .
Пропозиції учнів. Рівняння можна розв’язати
за допомогою формули коренів квадратного рівняння;
за допомогою оберненої теореми Вієта; розклавши на множники, використовуючи спосіб групування; розклавши на множники, виділивши повний квадрат; використавши графічний метод
Учитель. Молодці. Подати ідею мало, її потрібно втілити в життя. Пропоную тим, хто запропонував свій метод розв’язання, презентувати його. Вам допоможуть програмісти екіпажу.
Щоб не гаяти часу, решта членів екіпажу (штурман і пілот) будуть визначати маршрут подорожі. Для цього їм потрібно, розв’язавши квадратні рівняння і скориставшись дешифратором, знайти назви станцій.
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань з способів квадратних рівнянь
[ред.]Надається слово командирам для презентації способу квадратного рівняння та оголошується маршрут подорожі
Учитель. Щоб за обмежений час встигнути більше опанувати інформації, пропоную кожному екіпажу здійснити висадку на одну із станцій, а після здійснення завдання, звітувати. (На моніторах кожен екіпаж отримує завдання залежно від назви станції)
1 екіпаж. Пік Діофанта
Знайти два числа, знаючи, що їх сума дорівнює 20, а добуток – 96
2 екіпаж. Кратер Ньютона
Знайти точки рівного притяжіння космічної ракети двома небесними тілами – Землею і Місяцем.
3 екіпаж. Фізична.
М’яч кинути вертикально вгору зі швидкістю 25км/с. Через скільки секунд він буде на висоті 20м над поверхнею землі?
ІV. Звіт екіпажів.
[ред.]Кожен екіпаж презентує свою задачу та ділиться її розв’язанням. Учні проводять оцінювання коефіцієнта трудової участі в підготовці до захисту розв’язання задачі кожного члена екіпажу.
Учитель. Ви успішно виконали завдання. Результати занесіть в бортові журнали
V.Домашнє завдання
[ред.]Скласти задачі на складання повних та неповних квадратних рівнянь та розв’язати їх.
VІ.Підсумок уроку
[ред.]· Які існують способи розв’язання квадратних рівнянь?
· Який алгоритм розв’язання задач на складання квадратних рівнянь?
· Що нового дізналися?
· Яких навичок набули?
· Що сподобалось на уроці?
Література
[ред.]Істер О. С. Алгебра 8 клас. Підручник. Київ: Генеза, 2016 р. - 272 с.