Театр Шекспіра. Дослідження «шекспірівського питання» Інтегрований урок з використанням онлайн-ресурсу «Вікіпедія»

Матеріал з Вікіпідручника

Театр Шекспіра. Дослідження «шекспірівського питання»

Інтегрований урок з використанням онлайн-ресурсу «Вікіпедія»

Навчальні предмети[ред.]

Зарубіжна література, англійська мова, мистецтво

Мета[ред.]

Вдосконалення знань про ключові віхи життя і творчості Вільяма Шекспіра; розкриття його внеску в історію світової культури; формування системного бачення доби Відродження.

Завдання[ред.]

Поглибити знання особливостей театру доби Шекспіра; активізувати інтерес учнів до вивчення літератури в оригіналах і перекладах; вдосконалити вміння орієнтуватися в медіапросторі; навчатися критично мислити.

Попереджувальне завдання[ред.]

За даними портретами з допомогою Вікіпедії ідентифікувати сучасників Вільяма Шекспіра, підготувати про них повідомлення та усно сформулювати власну думку про можливість даної особи бути автором шекспірівських шедеврів.

Очікувані результати уроку[ред.]

1. Поглиблення знань традиційної біографії англійського письменника. 2. Ліквідація «білих п’ятен» в запропонованих біографічних відомостях Шекспіра. 3. Створення бігбордів, на яких чітко відслідковується біографія Шекспіра. 4. Підготовка для Вікіпедії перекладеної з англійської мови статті про Генрі Стенлі, 6-го графа Дербі.

Діяльність учнів[ред.]

Презентація підготовленого домашнього завдання[ред.]

Кандидати на авторство п'єс Шекспіра: w:Френсіса Бекона, w:Едварда де Вера (17го графа Оксфорда), w:Крістофера Марло, w:Роджера Меннерса (графа Ретленда), w:Вільяма Стенлі (графа Дербі) і інших (відповідно «беконіанська», «ретлендіанська» тощо гіпотези). Учні ідентифікують, хто з можливих авторів представлений на портреті і висловлюють свою думку щодо можливого авторства.

w:"Шекспірівське питання"

Прийом "Світове кафе"[ред.]

Учні в групах опрацьовують запропонований розділ із статті "Шекспірівське питання". Отримані дані наносять на заздалегідь підготовлену вчителем схему. Потім один посланець від кожної групи переходить в іншу групу, отримує від учнів уже опрацьовану інформацію і повертається у свою, щоб внести доповнення на схему "Шекспірівське питання". Таким чином опрацьовуються розділи w:Походження Шекспіра, w:Освіта і грамотність, w:Ім'я як псевдонім.

  • Восьмикласники отримують тексти з уривками біографії англійського письменника з пропущеними відомостями. З допомогою Вікіпедії діти відтворюють текст.

Групова робота, використання різних джерел інформації, усвідомлення важливості справи: наповнення україномовної «Вікіпедії» – все це забезпечує високий рівень уроку. Учні впевнено виконують попереджувальне завдання і з допомогою Вікіпедії чудово презентують сучасників Шекспіра, виготовляють бігборди і формулюють висновки. Учні готують статтю для україномовної Вікіпедії, скажімо, https://uk.wikipedia.org/wiki/Вільям_Стенлі

Домашня робота[ред.]

Діти опрацьовують розділ статті w:"Шекспірівське питання" w:Докази авторства Шекспіра з його робіт, перечитують трагедію "Гамлет", знаходячи свої підтвердження.

Джерела[ред.]

  • Вільям Шекспір. К., 1939;
  • Франко І. [Вірші]. // Франко І. Зібрання творів, т. 12. К., 1978;
  • Сінкевич К. Є. Розвиток проблеми авторства Шекспірових творів|посилання. Черкаси. журнал Гуманітарний вісник. Серія: Іноземна філологія». 2009.

Посилання[ред.]