Перейти до вмісту

Токіпона/Демографія

Матеріал з Вікіпідручника

Назва мови[ред.]

Токі-пона має самоназву "toki pona", що перекладається як "Мова Добра". Вона скорочується як tp і зазвичай пишеться з малої літери згідно з правилами мови.

Етнологія[ред.]

Людей, які використовують мову Токі Пона, називають користувачами, оскільки вони, як правило, не розмовляють нею повсякденно. Ця сторінка зосереджена на спільноті людей, які розмовляють цією мовою, як випадково, так і формально.

Демографія[ред.]

Мовою користуються фанати сконструйованої мови, майже виключно у письмових повідомленнях в інтернеті. Ці шанувальники географічно поширені в Північній та Південній Америці, Європі, Росії, Австралії, Малайзії та Японії. З них найбільше представлені Канада, США та Східна і Західна Європа. У Китаї, Південно-Східній Азії та Африці користувачів Toki Pona помітно бракує.

Генетична приналежність[ред.]

Токіпона є відносно новою сконструйованою мовою, створеною у 2001 році. Конструйовані мови за визначенням не розвиваються з існуючої природної мови, а створюються окремою особою або групою осіб. Як "«апостеріорна» мова, вона черпає словниковий запас і граматику з інших мов світу. Граматична структура токі пона найбільш схожа на граматику індоєвропейських мов, але в ній також присутні деякі японські елементи.

Попередні дослідження мови[ред.]

Токі Пона згадується в різних журналах. Оскільки мова невелика і добре розвинена, деякі дослідники вирішили використовувати її для лінгвістичних розробок замість спеціально сконструйованої мови з метою експериментів.

Соціолінгвістична ситуація[ред.]

Основна спільнота Токі Пона знаходиться в Інтернеті, тому їй бракує багатьох особливостей, які можна було б очікувати від природно створених креольських мов або суржику (мова, заснована на суміші носіїв двох або більше мов). У цій спільноті більшість носіїв не мають спільних інтересів, вони приєдналися до спільноти як ентузіасти мови, конструювання мови та лінгвістики. Ця група протиставляється справжньому піджину або креольській мові, які зазвичай виникають у ситуації, коли група людей змушена швидко вчитися спілкуватися з домінуючою, лінгвістично відмінною групою.

Діалекти[ред.]

Токі Пона не має офіційних або задокументованих діалектів, окрім різних запропонованих розширень словникового запасу, які отримують змішане використання. Особи, які розмовляють мовою, можуть мати власний ідіолект або особисту манеру говорити, але ці типи діалектів не поширюються на великі групи мовців.

Словник · Список авторів підручника