Як вчитись краще?/Інтернет

Матеріал з Вікіпідручника

Інтернет покриває все більше й більше аспектів людського життя, в тому числі й навчання. Всесвітня павутина була створена Тімом Берненсом-Лі для обміну інформацією в дослідницькому центрі CERN, а вже потім інші придумали як використати її для комерції та розваг.

Пошук інформації[ред.]

Вікіпедія[ред.]

Вікіпедія - це перше що ви знайдете, намагаючись вивчити будь-яку тему в інтернеті. Вона не обов’язково міститиме найкращий і найзрозуміліший матеріал, але зазвичай міститиме хоча б означення терміну та якісь посилання для подальшого дослідження.

Студенти часто скаржаться що викладачі забороняють використовувати вікіпедію як джерело у власних дослідженнях. В даному випадку викладачі праві. Вікіпедію може редагувати будь-який брехливий політик, чи інші люди зацікавлені в поданні недостовірної інформації. Посилатись на вікіпедію не варто, тому що сама вікіпедія, згідно своїх правил не містить оригінальних досліджень[1], і тому, в ідеалі, кожне твердження в кожній статті має якесь своє джерело за межами вікіпедії. В такому разі варто зразу посилатись на оригінальне джерело. При цьому вказати десь недалеко від списку літератури що певні статті вікіпедії допомагали в роботі але не є основними джерелами буде ознакою гарного тону.

Ви зможете отримати від вікіпедії набагато більше користі і досвіду, якщо не тільки користуватиметесь нею пасивно, а додасте відсутні посилання, виправите фактичні чи мовні помилки, візмете участь в обговоренні статті (в кожної статті є обговорення, і певна ймовірність що автор відповість на ваші питання), чи сконтактуєтесь з автором статті (їхній список можна подивитись на вкладці "Переглянути історію"). Також, якщо ви вже попрацювали над своїм матеріалом, здали його й отримали оцінку, чому б не віддячити іншим, які допомогли вам в цій роботі, і допомогти їм, поділившись своєю роботою, та опублікувавши її частини, що були відсутні на вікіпедії?

Масові відкриті онлайн-курси[ред.]

Coursera[ред.]

Coursera була заснована професорами інформатики Ендрю Нґ та Дафні Коллер зі Стенфордського університету у квітні 2012 року. Вона співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Наразі пропонуються сотні різних курсів в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші. У разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу.

Шаблон:Section-stub

edX[ред.]

Шаблон:Section-stub

udacity[ред.]

Шаблон:Section-stub

Prometheus[ред.]

Підходи до навчання в масових онлайн-курсах[ред.]

 1. strategies on taking MOOCs

Вивчення мов[ред.]

 • Memrise
 • Coursera
 • Lingualeo
 • Duolingo

Організація та планування[ред.]

Google Calendar[ред.]

Це надзвичайно чудовий інструмент, який назавжди вирішить такі проблеми:

 • Яка зараз пара?
 • В якій аудиторії зараз пара?
 • По чисельнику, чи по знаменнику?
 • Які завтра пари, і чи є ще заплановані події?
 • Розпланувати більшість подій на рік вперед. Коли вас будуть питати "Ти зайнятий тоді-то й тоді?" гордо відповідати "Зараз я гляну в свій порядок денний".

Початок[ред.]

Щоб почати роботу - відкрийте сторінку https://www.google.com/calendar/.

Ви побачите таблицю подібну до такої:

Перед тим як заповнити цю таблицю, варто провести маленькі налаштування. Наприклад календар може не одразу ввімкнутись в українській версії, і не всі одразу можуть здогадатись що agenda - це порядок денний, а тиждень починається з неділі. Тому, справа вгорі натискаємо Settings -> Calendar Settings.

І перше ж налаштування: Language: вибираємо "Українська".

Внизу "Save", і календар за секунду українізується. Після цього обираємо звичний формат дати, формат часу, місцерозташування (корисно, якщо ввімкнете в календарі відображення часу сходу сонця), часовий пояс, і багато інших уточнень.

Додавання подій[ред.]

Заповнимо наш календар подіями:

Для цього зручно створити кілька різних календарів, кожен з яких буде містити свої типи подій. Наприклад календар "Пари"...

Посилання[ред.]

 1. Вікіпедія:Жодних оригінальних досліджень