Як вчитись краще?/Звички

Матеріал з Вікіпідручника

Як вчитись краще?[ред.]

«Слідкуй за думками - вони стають вчинками. Слідкуй за вчинками - вони стають звичками. Слідкуй за звичками - вони формують характер. Слідкуй за характером - він стає долею»
персонаж Маргарет Тетчер у фільмі "Залізна Леді"

Знаємо ми про це чи ні, але ми всі маємо звички. Можливо це ведення щоденника, чи малювання, чи інший вид продуктивної звички, а можливо це просто перевірка вКонтакту. Важливо усвідомлювати які звички ви щодня тренуєте, і використовувати ці знання для власної вигоди.

Також важливо зробити навчання звичкою, тому що навчання схоже на спортивні тренування. Неможливо просто так взяти, і бігати протягом одного дня перед марафоном, а тоді взяти у ньому участь. Людський організм так не працює. Потрібні місяці регулярних тренувань, щоб м’язи і нервова система пристосувались до навантаження. З нервовою системою в навчанні - аналогічно.

Два вовки[ред.]

Існує притча, яка дуже поетично описує зміцнення повторно використовуваних нервових ланцюгів в людському мозку:

Якось старий індіанець племені Черокі вчив своїх онуків життю.
Він сказав: “Всередині мене відбувається страшна битва між двома вовками.
Один вовк злий – він є страхом, злістю, заздрістю, стражданням, скорботою, жадібністю, зарозумілістю, саможалем, провиною, обуренням, неповноцінністю, брехнею, необґрунтованою гордістю та его.
Інший добрий, він є радістю, миром, любов’ю, надією, обміном, спокоєм, смиренністю, добротою, милосердям, дружбою, співчуттям, щедрістю, правдою, жалістю і вірою.
Така сама битва відбувається всередині вас, і всередині кожної людини також.”
Вони задумались над цим на хвилю, і потім одна дитина спитала свого діда. “А який вовк переможе?”
Старий відповів: “Той, якого ти годуєш”.

Впровадження звичок[ред.]

Встановлені звички дозволяють звільнити мозок від зайвого напруження. Потрібно переконувати себе сідати за комп’ютер і працювати щодня, і це елемент стресу який ви привносите в своє життя. Але якщо це стане щоденною звичкою і частиною того що ви робите - чим воно і стане після місяця з лишком щоденного повторення, тоді нема ніякого розумового тягара. Все робитиметься без зусиль.

При впровадженні нової звички, потрібно справді старатись протягом 21 днів. Не зважаючи ні на що не порушувати звичку.

Винагорода[ред.]

Щоб видресирувати тварину люди використовують простий процес. Якимось чином тварині підказують що вона повинна зробити і коли вона це зробить - їй дають винагороду. Можливо в деяких випадках її карають коли вона не робить те що повинна. Це повторюють аж поки тварина не стане дресированою. Коли справа доходить до тренування себе, ми придумуємо мільйон дивних і неефективних способів це зробити.

Чому? Можливо тому що кожен з нас хоче знайти легкий шлях. Іноді люди роками шукають простого способу вивчити мову, чи позбутись зайвої ваги, в той час як обравши важкий шлях, вони вже давно б досягли мети.

Щоденна звичка[ред.]

Щоденні - один з найефективніших видів звичок. Щоденно - це просто магічна частота. Це не просто на 40% ефективніше за 5 днів на тиждень, це на сто процентів ефективніше. Коли ви робите щось щодня - ви позбуваєтесь великої долі можливих відмовок аби не робити це. Якщо ви робите щось тричі на тиждень, завжди можна знайти причину перенести це на наступний день коли нема настрою робити це сьогодні. Зі щоденним графіком таке неможливо.[1]

Також ви ніколи не втрачаєте кінетичної енергії. Після перерви завжди важко знову братись за роботу.[1]

Таку ж стратегію можна застосовувати не тільки до навчання чи роботи, а й до власних проектів чи хобі. Таким чином ви позбуваєтесь надмірного стресу, відкладаючи ідеї для власних проектів на вихідні, а потім не встигаючи їх на вихідних зробити. Щодня не потрібно робити багато, але потрібно робити хоча б мінімальний прогрес, хоча б крок.[2]

Для впровадження щоденної звички можна використати метод "не розривай ланцюг" який придумав Джері Сайнфелд[3]

Посилання[ред.]

  1. 1,0 1,1 The Magic of every day - Tynan
  2. Write Code Every Day - John Resig
  3. Jerry Seinfeld's Productivity Secret - Lifehacker
  1. The Basics - Tynan
  2. Training Yourself - Tynan