Як вчитись краще?/Зосередженість
Увага
[ред.]- Мимовільна, довільна
Як зацікавитись "нудним" матеріалом?
[ред.]Постійно запитуйте себе "Чому? Як? Що?". Передбачайте - відповіді на свої запитання, факти що містить наступний шматок тексту, до чого веде автор.
Усвідомте що тема настільки цікава, що дехто міг присвятити їй все своє життя.
Дійзнайтесь про тему більше. Може ви просто не знаєте достатньо щоб зацікавитись? Знайдіть ще причину для вивчення інформації, якесь її застосування. "Здати екзамен" - недостатня мотивація.[1]
Присутність в моменті
[ред.]Метод Помодоро
[ред.]Помодоро – досить простий метод управління часом.[2] Його суть елементарна – якщо нам треба зробити задачу, ми виділяємо їй 25 хвилин часу, не більше й не менше, заводимо таймер і починаємо робити. Поки таймер тікає-такає, ми не дозволяємо собі ніяких зовнішніх переривань (“Відчепіться від мене, я в помідорі! Через 20 хвилин я вам допоможу.”), і ніяких внутрішніх переривань (Так, на пошту могло прийти щось цікаве, але це зможе почекати ще 15 хвилин. І так, думати про всі мої інші справи теж цікаво та потрібно, але в даний момент я маю задачу і повинен думати про неї).
Якщо справді з’являється цікава невідкладна ідея яка не стосується поточної задачі – її записують та відкладають. Немає невідкладних справ окрім пожежі, які б не можна було відкласти на 20 хвилин. Записувати нав’язливі ідеї дуже важливо, інакше вони далі лізтимуть в голову.[3]
Коли таймер продзвенів, потрібно кинути все, навіть якщо залишилось дописати ще всього лиш кілька рядків. Якщо ми не закінчили роботу за один помідор, значить задача займатиме два помідори. Якщо в помідорі залишається ще купу часу, а таймер не продзвенів – займаємось допилюванням і шліфуванням зробленого. Помідор – неподільна одиниця роботи. При обліку неможливо записати пів помідора. Якщо ви перервались на середині помідора і зайнялись чимось іншим – помідор скасовується. Почнете наступний, наступний вийде краще.
Якщо якась задача занадто дрібна для помідора (відповісти на лист), групуєте їх в серії. І за один помідор робите кілька.
Між помідорами обов’язково робити перерву хвилин на п’ять, під час якої можна випити чаю, сходити в туалет, подихати повітрям, помахати руками, поспілкуватись з іншими. Єдине що робити заборонено – роботу. Навіть думати про роботу заборонено. Потрібно якомога якісніше відпочити, аби під час наступного помідора бути більш сфокусованим та ефективним.
Кожні чотири помідори варто також робити довшу перерву, хвилин на 20-30.
Щоб працювати за цим методом потрібен таймер, розробники методу рекомендують механічний, тому що процес його заведення, та звуки таймера з часом починають асоціюватись мозком зі станом уваги та потоку, і завдяки утворенню умовного рефлексу перехід в цей стан відбувається швидше.