Як скачати з Інтернету (для новачків)/Способи розміщення інформації на сайті для завантаження

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Як скачати з Інтернету (для новачків)[ред.]

1. Пряме завантаження[ред.]

Рис. 1 Завантаження файлів з сайту напряму

При цьому варіанті вам достатньо клацнути лише на посиланні на завантаження, і відразу воно почнеться. Таким чином переважно розміщують на сайтах посилання та кнопки завантаження маленьких файлів. Файл розміщується на сервері сайту. Користувач зі свого комп'ютера посилає запит на скачування, сервер сайту обробляє запит і віддає потрібний файл. (Рис. 1)

Перевага цього способу: користувачу достатньо клацнути лише на одній кнопці на сайті щоб почати завантаження.

Недоліки: таким чином розміщують переважно маленькі файли, оскільки завантаження великих файлів напряму з сайту, часто може викликати його перевантаження і великі файли займають багато місця на сервері, тому такий спосіб розміщення інформації на сайті обійдеться дорого власнику сайту.


2. Розміщення інформації на файлообмінниках[ред.]

Отже, при великому розмірі файлів, які призначені для завантаження користувачами, власникам сайтів стає невигідно розміщувати їх на своєму сайті. В такому випадку до ланцюжка завантаження додається ще другий сервер, який призначений спеціально для роботи з великими файлами і великою кількістю завантажень.

Процес скачування інформації користувачем відбувається в 3 кроки: (Рис. 2)

Рис. 2 Завантаження файлів з сайту через файлообмінник

1. користувач знаходить на певному сайті потрібну інформацію біля якої знаходиться посилання на скачування з файлообмінника 2. користувач натискає на це посилання і переходить на файлообмінник (на сторінку потрібного файлу на файлообміннику і після деяких дій починає завантаження файлу звідти.) 3. Файлообмінник обробляє запит користувача і починає роздачу потрібного файлу.

Тобто коли ви намагаєтесь завантажити потрібний файл з якогось сайту, ви будете по точному посиланні відразу перенаправлені на сторінку місцезнаходження потрібного вам файлу на інший сервер, який називається файлообмінником і після кількох натискань потрібних кнопок на цьому сервісі зможете почати завантаження.

Отже, файлообмінники — це великі і потужні мережі серверів, які дозволяють одним користувачам завантажувати на них файли а іншим користувачам скачувати ці файли на свій компютер. Таким чином власники сайтів мають можливість значно розвантажити свої сервери зберігаючи файли для скачування на файлообмінниках і переправляючи туди користувачів зі своїх сайтів.

Яким чином заробляють власники файлообмінників? Це логічне запитання, яке виникає виходячи з того, яку велику кількість інформації зберігають та скільки користувачів обслуговують файлообмінники. Це все потребує великих ресурсів. А основний дохід файлообмінників полягає у платі, яку вносять багато користувачів, які хочуть з усіма зручностями завантажувати файли з файлообмінників. Хоча майже на всіх файлообмінниках пропонується варіант безкоштовного завантаження. Користувачі, які оплатили користування файлообмінником переважно мають наступні переваги:

- скачування на великій швидкості (для безкоштовного завантаження вона обмежена) - продовження завантаження файлу при неполадках, які викликали миттєве розірвання з'єднання з інтернетом, що зупинило завантаження тимчасово. - завантаження в багато потоків, тобто одночасно багато файлів з одного файлообмінника.

Для більшості користувачів дані переваги не важливі, тому можна сміливо користуватися і безкоштовним варіантом.

Перевагою скачування з файлообмінників є безперебійна робота, тобто цілодобова доступність файлів для завантаження на стабільній швидкості.

Недоліки: - маленька швидкість та неможливість продовження завантаження файлу після збоїв. Проте ці недоліки наявні тільки при безкоштовному користуванні файлообмінниками. - велика кількість частинок файлу. Переважно файлообмінники мають обмеження на величину файлу, який завантажується на нього. Тому великі файли для файлообмінників розбиваються на частини і архівуються і скачувати відповідно треба окремо кожну частину. Якщо файл великий, цих частинок буде дуже багато. - обмежений термін зберігання даних на файлообміннику, тобто якщо протягом певного терміну файл ніхто не скачував то він удаляється, тому на багатьох сайтах є посилання, які ведуть на сторінку файлообмінника з повідомленням про те що даний файл наразі відсутній - швидке зникнення файлу з файлообмінника у випадку порушення ним авторських прав.

Про ще один дуже популярний спосіб завантаження великих файлів читайте в наступному розділі