Як скачати з Інтернету (для новачків)/Як скачати через торрент

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шукаючи потрібний вам фільм або музику ви натрапили на пропозицію скачати через торрент.


Багато людей, які тільки почали користуватися Інтернетом чомусь лякаються цього слова. Не всі люди відразу можуть зрозуміти як функціонує ця технологія завантаження інформації з Інтернету. Але тим не менше, саме завантаження по технології BitTorrent є найбільш надійним та часто найшвидшим. І весь процес завантаження здійснюється всього в 2 кроки - “збереження файлу торрента” і “відкриття цього файлу в торрент-клієнті”, який здійснює завантаження потрібного вам файлу з інформацією.

Щоб зрозуміти функціонування цієї технології завантаження, прочитайте розділ підручника “Бітторрент або комфортне скачування”. В першу чергу нам знадобиться тореннт-клієнт (програмка, через яку і будемо здійснювати завантаження). Їх є багато різних. У цій статті буде розглянуто завантаження інформації з торрента через торрент-клієнт Deluge. (Рис. 2)

Рис.2 Deluge
Рис.2 Deluge

Завантажити цю програму можна з офіційного сайту http://deluge-torrent.org. Нехай вас не лякає англійська мова сайту, тому що сама програма встановиться на тій мові, яка є типовою для вашої операційної системи. Зокрема є українська і російська версія програми. Користувачі Лінукса можуть встановити цю програму з репозитаріїв своїх дистрибутивів. Проте майте на увазі, що Deluge більше підходить для графічної оболонки Gnome, а любителі KDE можуть встановити інший багатофункціональний торрент-клієнт - KTorrent

Крок 1. Завантаження торрент-файла[ред.]

На сторінці інформації, яку вам пропонується скачати з торрента, повинне бути посилання на торрент-файл. Найбільш популярним торрент-трекером (сервером який обслуговує завантаження по даній технології) на території східної Європи є http://rutracker.org/ Посилання на ньому на завантаження торрент-файла має такий вигляд (Рис. 3)

Рис. 3 Завантаження торрент-файла
Рис. 3 Завантаження торрент-файла

Клацаємо на значку правою кнопкою миші і в меню, яке відкрилося вибираємо “Зберегти документ як” або “Зберегти файл як” (точно назва потрібного пункту меню залежить від вашого браузера) і у вікні збереження файлу вибираємо місце куди зберегти торрент-файл (щоб уникнути плутанини, бажано щоб це була та сама папка, куди будемо і зберігати сам файл, з потрібною вам інформацією)

Отже, у нас тепер є торрент-файл, який має розширення (закінчення назви файлу) “.torrent” Саме через цей файл ваш торрент-клієнт зможе звязатися з торрент-трекером і отримати від нього всю потрібну інформацію для завантаження потрібного вам файлу з інформацією. Перший крок завершили.

Крок 2. Початок завантаження в торрент-клієнті[ред.]

Переходимо в папку де знаходиться наш торрент-файл. Він буде мати такий вигляд. (Рис. 4)

Рис. 4 Відкриття торрент-файла
Рис. 4 Відкриття торрент-файла

Клацаємо на ньому 2 рази і він відкриється в нашому торрент-клієнті Deluge. Відкривається вікно “Додати торрент”, в якому бачимо назву нашого завантаження, та в нижньому вікні назву файлу або папки з її підпапками, які будуть завантажені. (Рис. 5)

Рис.5 Deluge. Вікно з переліком файлів для завантаження
Рис.5 Deluge. Вікно з переліком файлів для завантаження

Тут є можливість зняти галочки з деяких підпапок, якщо бажаємо завантажити інформацію тільки частково.

Тепер нам потрібно вказати папку, куди ми будемо зберігати наш файл, який збираємося завантажити. Для цього у вікні, яке зараз відкрите, переходимо на вкладку “Опції” і у полі “Шлях до збереження файлів” вибираємо потрібну нам папку. (Рис. 6)

Рис.6 Deluge. Вибираємо папку для збереження файлів
Рис.6 Deluge. Вибираємо папку для збереження файлів

Після цього клацаємо на кнопці “Add”. Завантаження почалося.

Швидше за все відразу після цього вікно програми Deluge, в якому буде відображатися хід завантаження буде згорнутим. Для того, щоб його розгорнути, клацнемо 2 рази на значку Deluge у системному треї вашої операційної системи. (Рис. 7)

Значок Deluge в системному треї
Значок Deluge в системному треї

Це головне вікно Deluge, в якому відображається хід наших завантажень. (Рис. 8)

Рис.8 Deluge. Хід завантажень
Рис.8 Deluge. Хід завантажень

Навпроти назви нашого завантаження можемо побачити іншу інформацію про нього. (Рис. 9)

Рис.9 Інформація про завантаження
Рис.9 Інформація про завантаження

Зокрема:

розмір файлу

прогрес завантаження

seeders (кількість людей, які на своєму комп'ютері мають вже завантажений цей файл і роздають його для решти користувачів, які в цей момент скачують файл)

peers (кількість людей, які в цей момент теж скачують цей файл)

Down speed (швидкість завантаження інформації) Для того, щоб швидкість завантаження була великою, треба скачувати з відомих торрент-трекерів, де є багато людей, які роздають потрібний вам файл. Але навіть коли швидкість не максимальна, то переважно вона набагато більша ніж при завантаженні з файлообмінників в безкоштовному режимі.

Up speed (швидкість вивантаження, тобто швидкість з якою ви роздаєте вже скачані частинки вашого файлу іншим користувачам, які в цей момент теж завантажують цей файл)

ETA (скільки ще часу залишилося)

Ratio (рейтинг, який вимірюється як відношення відданого до завантаженого) Наприклад, якщо ви завантажили 1 гігабайт інформації а віддали 100 мегабайт то ваш рейтинг буде становити 0,1

Деякі торрент-трекери вимагають, щоб ваш рейтинг досягав певного рівня, для того, щоб ви могли продовжувати скачування нової інформації з цього сайту (торрент-трекера). Тому після того, як закінчиться завантаження вашого файлу, залишайте його на комп'ютері в тому ж місці, щоб торрент-клієнт міг продовжувати роздавати цей файл, і цим самим збільшувався ваш рейтинг.

Часто якщо завантаження йде на повній швидкості, яку дозволяє ваше інтернет-з'єднання, ви не зможете комфортно користуватися браузером або іншими програмами яким потрібен інтернет, в такому випадку треба зменшити швидкість завантаження в торрент-клієнті. Це найлегше зробити клацнувши правою кнопкою миші на значку Deluge в системному треї і вибрати там швидкість завантаження або швидкість роздачі. Також завантаження можна тимчасово зупинити, без проблем відновивши його пізніше, що теж є перевагою технології BitTorrent Після того, як процес завантаження досягне 100%, можете користуватися завантаженою інформацією!