Перейти до вмісту

C++/Вступ у C++

Матеріал з Вікіпідручника
< C++

Вступ у C++

[ред.]

(вимовляється "сі плюс плюс") це мова програмування загального призначення, багатьох прадигм, із статичною типізацією, вільної форми, що підтримує парадигми процедурного; об'єктно-орієнтованого; узагальненого; і (від недавно) функціонального програмування, і добре відомий тим, що абстракції у коді не призводять до великих затрат швидкодії.

У 1990-і роки розвиток C++ зробив його одним із найпопулярніших мов комп'ютерного програмування, і сьогодні він досі займає трете місце серед найбільш популярних мов, відповідно до Рейтингу Tiobe станом на Листопад 2017. C++ спершу було розробленоз акцентом на системне програмування, але його функціонал робить його привабливою мовою для створення клієнтських застосувань, особливо коли вони мають обмеженні ресурси, або які потребують дуже високої продуктивності. C++ широко використовується в розробці ігор, мережевих клієнт/серверних застосуваннях, серверній частині фінансових додатків та в робототехніці.

Мову C++ починаючи з 1979 р. розробив Б'ярн Страуструп у компанії Bell Labs, як доповнення до мови C. C++ додало багато нового функціоналу до існуючої мови C, і мабуть найкраще його сприймати як надмножину над C, хоча в точності це не є так (оскільки стандарт C99 представив кілька функцій, яких не існує в C++). Популярність C++ здебільшого є результатом того, що він є об'єктно орієнтовним язиком програмування.

В 1998 році мова C++ була стандартизована комітетом ISO (це означає, що комітет ISO ратифікував документ, що описує мову C++, щоб забеспечити те, що всі компілятори дотримуються однієї множини стандартів). Невеликі правки були опубліковані в 2003 (що називаються C++03).

З тих пір відбулося декілька великих фундаментальних оновленнь мови C++ (C++11, C++14, і C++17, були ратифіковані в 2011, 2014, і 2017 роках відповідно), при кожному з яких в мову додавался додаткова функціональність. Зокрема C++11 додав велику кількість нових можливостей, і на сьогодні ввадається багатьма новим базовим рівнем.

Особливості

[ред.]

При створенні С++ прагнули зберегти сумісність з мовою С. Більшість програм на С справно працюватимуть і з компілятором С++. С++ має синтаксис, заснований на синтаксисі С.

Нововведеннями С++ порівняно з С є:

У 1998 році ратифіковано міжнародний стандарт мови С++: ISO/IEC 14882 «Standard for the C++ Programming Language». Поточна версія цього стандарту — ISO/IEC 14882:2003.

Приклад програми «Hello, world!»

[ред.]

Нижче наведено приклад простої програми на С++, яка виводить на стандартний канал виводу рядок Hello, world!.

  #include <iostream>
  using namespace std;
  int main() {
    cout << "Hello, world!" << endl;
    return 0;
  }