Pascal/Середовище

Матеріал з Вікіпідручника

Вибір та встановлення середовища[ред.]

Середовище програмування (англ. Integrated Development Environment, IDE) - програма, що допомагає програмісту писати програми, і зазвичай об'єднує спільним інтерфейсом кілька програм. Зазвичай, сучасне середовище складається з текстового редактора, в якому програміст набирає сам текст програми, компілятора, який перетворює вихідний текст в готову програму, а також системи довідки, зневадження, контролю версій, засоби рефакторінгу і т.д.

Середовище Free Pascal з програмою яка пише "Привіт світе!" німецькою мовою.

Найпопулярніші середовища розробки мовою Pascal і спорідненими мовами зараз такі:

  • Embarcadero Delphi(англ.) (раніше Borland Delphi, поточна версія Embarcadero Delphi XE3, в навчальних закладах популярна версія Borland Delphi 7) - комерційна програма;
  • Free Pascal/Lazarus(англ.) - вільна реалізація, наявні як текстове (fp), так і віконне (Lazarus) середовища розробки;
  • Pascal ABC(рос.) - навчальне середовище. Версія PascalABC.NET виконує компіляцію в код .NET, що, з одного боку, уможливлює розробку під будь-яку архітектуру, що підтримує .NET, з іншого, має певні незначні відмінності від стандартного Pascal.
  • Turbo Pascal — морально застаріле комерційне середовище від компанії Borland для розробки під MS DOS/16bit. Має проблеми сумісності з сучасними операційними системами (на Windows 7 x64 і вище рекомендовано виконувати за допомогою DOSBox чи іншої віртуальної машини), проте подекуди використовується для навчання.

Якщо ви оберете Lazarus або Delphi, врахуйте, що в подальшому мова піде про консольні додатки. Відповідно, при створенні нового проекту треба обрати саме цей тип додатку. В Turbo Pascal, Free Pascal IDE та Pascal ABC для початку роботи створення проекту не обов'язкове.