Vim
Vim (скор. від Vi Improved, вимовляється Вім) – текстовий редактор, створений на основі старішого vi. Нині це один з найпотужніших текстових редакторів з повною свободою настройки та автоматизації, і створених завдяки цьому розширень і надбудов.
А найголовніше - все в ньому спрямовано на те, щоб збільшити швидкість редагування файлів. Починаючи від того, що клавіша гортання тексту вниз (а це найчастіша дія при читанні) J знаходиться прямо під вказівним пальцем, і закінчуючи тим, що монотонні повторювані дії можна робити за секунди, записавши послідовність команд в макрос. Звісно ціна цього - доволі незвичний інтерфейс. Хто б міг подумати, що клавіша l переміщує курсор вправо, а не left. Та до цього можна звикнути за кілька днів, а після цього все життя мучитись, коли доводитиметься користуватись чимось менш зручним. :)
Перед тим як почати - маленька історія:
Двоє лісорубів рубали дерева. Обидва працювали з неабиякою вправністю, проте кожен робив це у свій спосіб. Перший рубав дерево вперто і завзято, зупинявся лише на якусь хвилинку аби передихнути! Другий же щогодини робив собі тривалу перерву. Коли почало смеркати, перший зробив тільки половину справи, а другий таки зрубав своє дерево. Перший не повірив своїм очам: «Як тобі вдалося закінчити так швидко?»
Другий усміхнувся й відповів: «Ти бачив, що я кожної години робив собі перерву. Проте ти не помітив, що перепочинок я використовував для того, аби підгострити сокиру».
Мораль цієї історії - час від часу гостріть сокиру. Не обов'язково освоювати ввесь Vim за один раз. Для початку пройдіть розділ "Перші кроки". А потім, можете час від часу гострити свої навички - отримувати нові знання. Люди кажуть, що з Vim це можна робити років з двадцять.
Перші кроки[ред.]
Щоб відкрити файл до редагування в Vim пишуть:
vim назва_файлу.txt
Заодно ця команда дозволить вам дізнатись чи він встановлений...
Щоб почати вивчення скопіюйте текст статті tutor в текстовий файл через якийсь інший редактор, і відкриваєте його для редагування в Vim. Подальші інструкції отримаєте вже там.
Перший хак[ред.]
Хоча, можливо перед тим як почати вивчення можете зробити одне вдосконалення інтерфейсу. Це варто зробити тому, що коли ви створите звичку використовувати незручні клавіші, вам важко буде від неї позбавитись. А тому простіше вчитись одразу найкращих способів роботи.
Створіть файл ~/.vimrc
(в будь-якому текстовому редакторі), і додайте до нього такий рядок:
map ; :
тепер у всіх режимах окрім вводу тексту, ; буде емулювати натиснення :, а остання використовується набагато частіше. Це зекономить вам купу натискань ⇧ Shift, і енергії вашого мізинця :) .
Окремі аспекти[ред.]
Посилання[ред.]
- Шпаргалка Vim
- Шпаргалка схожа на періодичну систему
- http://stackoverflow.com/questions/1218390/what-is-your-most-productive-shortcut-with-vim