Vim

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Vim (скор. від Vi Improved, вимовляється Вім) – текстовий редактор, створений на основі старішого vi. Нині це один з найпотужніших текстових редакторів з повною свободою настройки та автоматизації, і створених завдяки цьому розширень і надбудов.

А найголовніше - все в ньому спрямовано на те, щоб збільшити швидкість редагування файлів. Починаючи від того, що клавіша гортання тексту вниз (а це найчастіша дія при читанні) J знаходиться прямо під вказівним пальцем, і закінчуючи тим, що монотонні повторювані дії можна робити за секунди, записавши послідовність команд в макрос. Звісно ціна цього - доволі незвичний інтерфейс. Хто б міг подумати, що клавіша l переміщує курсор вправо, а не left. Та до цього можна звикнути за кілька днів, а після цього все життя мучитись, коли доводитиметься користуватись чимось менш зручним. :)

Перед тим як почати - маленька історія:

Двоє лісорубів рубали дерева. Обидва працювали з неабиякою вправністю, проте кожен робив це у свій спосіб. Перший рубав дерево вперто і завзято, зупинявся лише на якусь хвилинку аби передихнути!

Другий же щогодини робив собі тривалу перерву. Коли почало смеркати, перший зробив тільки половину справи, а другий таки зрубав своє дерево. Перший не повірив своїм очам: «Як тобі вдалося закінчити так швидко?»

Другий усміхнувся й відповів: «Ти бачив, що я кожної години робив собі перерву. Проте ти не помітив, що перепочинок я використовував для того, аби підгострити сокиру».

Мораль цієї історії - час від часу гостріть сокиру. Не обов'язково освоювати ввесь Vim за один раз. Для початку пройдіть розділ "Перші кроки". А потім, можете час від часу гострити свої навички - отримувати нові знання. Люди кажуть, що з Vim це можна робити років з двадцять.

Зовнішній вигляд версії редактора з графічним інтерфейсом

Перші кроки[ред.]

Щоб відкрити файл до редагування в Vim пишуть:

vim назва_файлу.txt

Заодно ця команда дозволить вам дізнатись чи він встановлений...

Щоб почати вивчення скопіюйте текст статті tutor в текстовий файл через якийсь інший редактор, і відкриваєте його для редагування в Vim. Подальші інструкції отримаєте вже там.

Перший хак[ред.]

Хоча, можливо перед тим як почати вивчення можете зробити одне вдосконалення інтерфейсу. Це варто зробити тому, що коли ви створите звичку використовувати незручні клавіші, вам важко буде від неї позбавитись. А тому простіше вчитись одразу найкращих способів роботи.

Створіть файл ~/.vimrc (в будь-якому текстовому редакторі), і додайте до нього такий рядок:

map ; :

тепер у всіх режимах окрім вводу тексту, ; буде емулювати натиснення :, а остання використовується набагато частіше. Це зекономить вам купу натискань ⇧ Shift, і енергії вашого мізинця :) .

Окремі аспекти[ред.]

  1. Взаємодія з зовнішніми програмами
  2. Згортання
  3. Шаблони пошуку
  4. Різноманітні поради

Посилання[ред.]

  1. Шпаргалка Vim
  2. Шпаргалка схожа на періодичну систему
  3. http://stackoverflow.com/questions/1218390/what-is-your-most-productive-shortcut-with-vim