Гітара/П'єси
П'єси на гітарі
[ред.]Отримавши базові знання про гітару, пропонуємо навчитися грати по нотах добре відомі твори в обробці для більш легкого виконання. В цих п'єсах ми розглянемо знаки, які раніше не розглядалися в попередніх уроках та закріпимо використання уже відомих на нотному стані.
Детальний розбір
[ред.]В першій п'єсі ("В лесу родилась ёлочка") присутні паузи в першому такті. Паузи, як і ноти, мають свою довжину звучання. Перша пауза має довжину восьмої ноти, друга - четвертної. В п'ятому такті присутня точка біля ноти, яка подовжує звучання ноти на половину від її звучання. В 6 та 9 такті стоїть знак реприза, який означає що цю частину п'єси потрібно зіграти двічі. В 9 та 10 тактах використовується перша та друга вольта, ці знаки пов'язані з репризою і вказують на те, що перший раз необхідно зіграти першу вольту, потім повернутися до 6 такту і на другий раз пропустити першу вольту і зіграти другу вольту, тобто вольти вказують на репризу з різним закінченням.
В другій п'єсі ("Мурка") учню дається можливість зіграти без підказки, але переважна частина п'єси знаходиться на першій струні (див. Урок 4). В 8 та 14 такті присутня реприза, що означає повторення гри. Зверніть увагу, що в першій та другій п'єсі вказується темп з яким необхідно грати Moderate або Moderato - помірний. В деяких тактах з'являється знак дієзу. Це означає що визначена нота, яка зустрічається в межах одного такту, має гратися на півтону вище. Це також стосується цієї ж ноти з іншої октави.
В третій п'єсі ("Київський вальс") використовуються ноти, які необхідно зіграти одночасно. В 11 та 12 тактах дієз навпроти ноти соль діє і для наступної за нею. Як уже було сказано, дієз діє на всі ноти "соль" в межах одного такту. В 14 та 15 тактах бачимо залеговані ноти, тобто звучання перших двох залегованих нот подовжується на довжину останніх двох нот. Таким чином, ноти звучать замість четверті, ще й увесь наступний такт. Ноти в останньому такті не граються. Зверніть увагу, що в цій п'єсі використовується розмір такту три чверті, що є притаманним для вальсів.
Використані джерела
[ред.]И. В. Баранов, "Изучение нот на гитаре", Російською, 03.08.2019.