Перейти до вмісту

Енергоефективність в університетах/Зелені студмістечка

Матеріал з Вікіпідручника

Зелені студмістечка для українських університетів

[ред.]

Поняття "зелене студмістечко" для українських університетів нове і широкого вжитку ще не набуло. Для прикладу, зробіть спробу знайти слово "зелене студмістечко" в інтернеті- і отримаєте нульовий результат. Хоча зустрічаються слова "зелене університетське містечко" і "зелений кампус". Саме поняття "зеленого студмістечка" прийшло до України із Заходу і є прямим перекладом англійського терміну "Green Campus".

Не зважаючи на цей факт і враховуючи важливість університетів у вирішенні екологічних проблем ми маємо розвивати цей напрям і даний проект в недалекому майбутньому буде затребуваним в Україні. Що дадуть для українських університетів зелені студмістечка - експериментальний майданчик для формування екологічної культури майбутніх спеціалістів і науковців. В Україні є вже приклади впровадження елементів зеленого студмістечка - проект "Зелений офіс" Національного університету «Києво-Могилянська Академія». (www.greenoffice.ukma.kiev.ua).

Що таке зелені студмістечка?

[ред.]

Зелене студмістечко - це соціально-екологічна ситема в межах університетської території, де впроваджуються екологічні технології та екологічна культура побуту для створення сприятливих умов сталого розвитку університету, гармонійного розвитку суспільства та Природи і вирішення екологічних проблем людства. Так як в університетах сконцентровано інтелект людства - то відповідно зелені студмістечка можуть стати дієвими лабораторіями по створенню майбутньої НООСФЕРИ.

Зелені чи спрямовані на стійкий розвиток

[ред.]

Студмістечка мають бути зелені ( екологічні ) і спрямовані на стійкий розвиток університету - УКраїни - Планети

Міжнародні програми Green Campus

[ред.]

Проект РМТ розпочав реалізацію Програми «Енергоефективні школи та студмістечка» в лютому 2010 р. Основна мета – виховати свідомих та відповідальних майбутніх споживачів житлово-комунальних послуг, зокрема – послуг теплопостачання.Програма «Енергоефективні школи та студмістечка» є важливою частиною інформаційної кампанії Проекту РМТ. Її впровадження в Україні – це крок до зміни ментальності молодих українців у напрямку збереження енергоресурсів та виховання відповідального майбутнього споживача житлово-комунальних послуг.

( http://mhrp.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=1 )