Перейти до вмісту

Литовська мова

завершено на 0%
Матеріал з Вікіпідручника
(Перенаправлено з Мова людства/Литовська)

Підручник литовської мови.

Загально про мову[ред.]

Литовська мова належить до балтійської групи індоєвропейських мов. Іншою мовою в цій групі є латиська, тому, якщо ви знаєте латиську, ви можете легко вивчити литовську. Ці мови більше відрізняються одна від одної, ніж, наприклад, різні романські чи германські мови. Балтійську та слов'янську мовні гілки часто об'єднують у так звану балто-слов'янську гілку, оскільки вважається, що і балтійська, і слов'янська мови походять від однієї мови-предка, прабалто-слов'янської. Таким чином, вони мають численні подібності в граматиці та словниковому запасі.

Фонологія литовської мови має певну схожість із східнослов’янськими мовами, такими як російська, білоруська та українська, хоча є й помітні відмінності. Словниковий склад литовської мови має схожість із польською, західнослов’янською мовою, що стало результатом сильних культурних і політичних зв’язків у період Речі Посполитої.

Як і в більшості слов’янських мов, литовська морфологія складніша, ніж у германських або романських мовах, і зазвичай більше схожа на класичні мови Європи, такі як латинська та давньогрецька. Розрізняють граматично позначені рід, відмінок іменника, час, множину тощо. Прийменників уникають на користь відмінкових закінчень. Тому литовська мова може спочатку здатися важкою для вивчення людям, які звикли до мов з іншою структурою.

Опис мови[ред.]

Уроки[ред.]

Урок №1. Привіт!

Джерела[ред.]

Книги[ред.]

Підручники[ред.]

Словники[ред.]

Радіостанції[ред.]