Перейти до вмісту

Мова людства

Матеріал з Вікіпідручника

<< НА ГОЛОВНУ | МОВА ЛЮДСТВА| ГЛОБАЛЬНИЙ СУРЖИК >>

МОВА ЛЮДСТВА

Ця книга присвячена найбільш давній і найбільш важливій мові в історії людства - мові людства, загальнолюдській мові, всеязу, all-language. Ця мова з'явилася одночасно з появою перших людей, це мова якою люди спілкуються, пишуть книги з найдавніших часів. Це мова глобального суспільства - суспільства земної кулі, суспільства, жителями якого є всі люди незалежно від їхньої мови, віри, культури, походження чи місця проживання.

Є всі підстави вважати, що у перших людей не було поділу мови на частини (говірки, діалекти, язики), вони не обмежували себе раз і назавжди усталеною вимовою, способами мовоутвору (правилами граматики) чи способами побудови речень (правилами синтаксису). При спілкуванні, щоб порозумітися люди ймовірно просто намагалися "знайти спільну мову", тобто вживати ту вимову, слова і вирази, які були найбільш зрозумілі для співбесідника.

З часом виникли проблеми, пов'язані з зростанням кількості людей на земній кулі, їх розселенням і виникненням віддалених одна від одної людських спільнот - сімей, родів і племен. В Святій Книзі це відображено як вавілонське змішання мов, наслідком якого стала поява на землі окремих племен, які відрізнялися в першу чергу саме мовою, з чим пов'язане старослов'янське слово для позначення племен - "язики".

Відтоді багато часу минуло, події сивої давнини зникли з людської пам'яті і наслідком цього стало те, що більшість людей стали сприймати як належне наявність в світі великої кількості різних мов і різних людських спільнот - племен і народів. Більшість людей забули, що всі вони так чи інакше належать до однієї спільноти - людства або глобального суспільства і спілкуються однією мовою, хоч і у вигляді великої кількості різних говірок. Це стало причиною великої кількості непорозумінь між людьми, пов'язаних з намаганнями показати, що один варіант мови є більш давній (і отже правильніший) за інший і з намаганням нав'язати цей варіант іншим людським спільнотам. Також стали виникати питання пов'язані з появою нових мов як суржиків, тобто як сумішей вже існуючих мов. Саме з цим пов'язана ще одна назва загальнолюдської мови, яку постійно вживає автор в цій книзі - глобальний суржик, тобто суміш усіх можливих мов на яких говорять жителі земної кулі. Дійсно, оскільки загальнолюдська мова об'єднує всі можливі людські мови, то її можна розглядати як суміш цих мов, тобто як суржик на основі цих мов, Мова людства/Глобальний суржик.

Найважливіша проблема, яка виникає при вивченні глобального суржика пов'язана з його всеохопністю, тим, що конструкцій, які він дозволяє - нескіченна кількість. Тому логічним видається раз і назавжди наголосити, що в глобальному суржику мають право на існування будь-які мовні конструкції і після цього зосередитися на вивченні конструкцій вже відомих - діалектів глобального суржика, мов різних людських спільнот (народів) світу, чим ми надалі і займемось.

Маємо надію, що дана книга сприятиме встановленню миру і розвитку сучасного глобального суспільства, що коли люди зрозуміють, що вони всі говорять на глобальному суржику, вони перестануть ображати один одного і придиратися до того, якою мовою говорять інші люди - "правильною" чи "неправильною".

Позначення Глобальний суржик

Мови людства

Балтійські Латиська мова Литовська мова

Індоіранські мови Вірменська мова Курдська мова Перська мова (Фарсі) Таджицька мова Урду Хінді Циганська(Ромська) мова

Германські мови Німецька (верхньонімецька) мова Африканс (мова Південної Африки) Англійська мова Їдиш Нідерландська мова Німецька (нижньонімецька) мова Даyська мова Норвезька мова Шведська мова

Кавказькі мови Грузинська мова Нохчійська мова

Романські мови Ладіно (єврейськороманська) мова Латинська (романська) мова Італійська мова Іспанська мова Португальська мова Румунська(молдавська) мова Французька мова

Інші індоєвропейські мови Грецька мова

Семітські мови Арабська мова Іврит (староєврейська)

Слов'янські мови Руська (середньовічна) мова Церковнослов'янська мова Білоруська (литовськоруська) мова Російська (великоруська) мова Українська (україноруська) мова Польська мова Словацька мова Чеська мова Боснійська мова Болгарська мова Сербська мова Хорватська мова

Сино-тибетські Китайська мова

Тюркські мови Казахська мова Киргизька мова Кримськотатарська мова Татарська (Поволжжя) мова Турецька мова Узбецька мова

Угро-фінські мови Естонська мова Угорська мова Фінська мова Мордовська мова Ерзянська мова

Індонезійська мова

Словник глобального суржика

Джерела

<< НА ГОЛОВНУ | МОВА ЛЮДСТВА| ГЛОБАЛЬНИЙ СУРЖИК >>