Рецепт:Горохова каша

Матеріал з Вікіпідручника
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Складники[ред.]

 • 1 склянка (200 гр.) сухого гороху;
 • Вершкове масло;
 • Сіль.

Час приготування: 1,5 — 2 години (в залежності від якості гороху).

Приготування[ред.]

 1. Горох перебрати, промити і замочити в холодній воді на 8 годин;
 2. Воду злити, залити свіжою холодною водою так, щоб вода покривала горох на 1 сантиметр;
 3. Поставити на вогонь, довести до кипіння, перемішати, зняти піну, накрити кришкою, зменшити вогонь до мінімуму і варити на слабкому вогні, доки горох повністю не розвариться;
 4. Після того як горох розвариться, посолити кашу і зняти з вогню;
 5. Додати в кашу вершкове масло, перемішати і ретельно розім'яти до пюреподібного вигляду.

Особливості приготування:

 • Перед приготуванням горох попередньо замочують у воді для зняття специфічного горохового запаху (у процесі замочування з гороху сходить непомітна верхня плівка, що присохла до кожної горошини — ця плівка і є джерелом «горохового» запаху, в той час як власне самі ядра гороху запаху не мають).
 • Варіння гороху необхідно вести до повного википання води. Якщо горох зварився, а вода википіла не повністю, вогонь збільшувати не можна, інакше можна зіпсувати всю страву. Горох затвердіє, а білок відразу ж згорнеться, як у крутому яйці. Тому, якщо горох зварився, а вода залишилася, то воду потрібно просто злити, а краще дати википіти самій, відкривши кришку каструлі, не збільшуючи вогню. Під час варіння не можна доливати в горох холодну воду — тільки окріп, інакше страва буде несмачною.
 • Солити горох можна лише в самому кінці варіння, після того, як горох повністю розвариться (в солоній воді горох розварюється повільніше).