Перейти до вмісту

Федеральна податкова служба Російської Федерації

Матеріал з Вікіпідручника
Веб-портал Федеральної податкової служби
Мультимовність російська мова,
англійська мова
Мобільна версія Android-додаток для ФО,
Android-додаток для ІП
RSS RSS-оновлення
Підписка Налаштування підписки
Обліковий запис Персональний кабінет ФО,
Персональний кабінет ІП,
Персональний кабінет ЮО
Пошук Присутній
Соц. мережі Facebook, Twitter,
Vkontakte
Офіційний сайт:
https://www.nalog.gov.ru

Веб-портал Федеральної податкової служби — призначений для трьох категорій населення: фізичних осіб, індивідуальних підприємців і юридичних осіб. Веб-портал надає електронні послуги населенню і інформацію за такими основними напрямками:

 • Новини;
 • ЗМІ про Федеральну податкову службу;
 • Електронні послуги;
 • Відео помічник;
 • Документи.

Електронні сервіси[ред.]

Залежно від споживачів послуг, електронні сервіси Федеральної податкової служби поділяються на шість категорій:

 • фізичні особи (ФО);
 • індивідуальні підприємці (ІП);
 • юридичні особи (ЮО);
 • індивідуальні підприємці і фізичні особи;
 • індивідуальні підприємці і юридичні особи;
 • індивідуальні підприємці, фізичні особи та юридичні особи.

Фізичні особи[ред.]

Сервіс дозволяє отримувати актуальну інформацію про заборгованість з податків перед бюджетом, щодо сум нарахованих і сплачених податкових платежів, про об'єкти власності, контролювати стан розрахунків з бюджетом, отримувати і роздруковувати податкові повідомлення та квитанції на сплату податків, здійснювати оплату, заповнювати податкову декларацію податків на доходи фізичних осіб (3-ПДФО) в режимі онлайн, направляти декларацію 3-ПДФО до податкового органу, підписану електронним підписом (ЕП) платника податків, відстежувати статус камеральної перевірки декларації 3-ПДФО, звертатися до податкових органів без особистого візиту.

Сервіс дозволяє фізичним особам розрахувати суму транспортного податку.

Сервіс дозволяє розрахувати суму земельного податку та податку на майно фізичних осіб.

Сервіс призначений для інформування про вакансії ФПС Росії і територіальних податкових органів.

Сервіс дозволяє направити до податкового органу заяву фізичної особи про постановку на облік.

Індивідуальні підприємці[ред.]

Сервіс дозволяє індивідуальним підприємцям розрахувати суму податку, що сплачується у зв'язку із застосуванням патентної системи оподаткування.

Сервіс дозволяє індивідуальному підприємцю в режимі онлайн контролювати стан розрахунків з бюджетом, взаємодіяти з податковими органами в електронному вигляді, а також підбирати оптимальну систему оподаткування.

Реєстрація індивідуального підприємця[ред.]

Сервіс онлайн-реєстрації індивідуального підприємця РФ дозволяє заповнити наступні види заяв з можливістю подання до реєструючого органу:

 • Заяву про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця.
 • Заяву про внесення змін до відомостей про індивідуальний підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі індивідуальних підприємців (ЄДРІП).
 • Заяву про державну реєстрацію припинення фізичною особою діяльності в якості індивідуального підприємця.

Для роботи з сервісом необхідно вибрати регіон.

При авторизації по облікового запису порталу держпослуг, сума державного мита знижується на 30% у разі заповнення форми:

 • Заяви про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця.
 • Заяви про державну реєстрацію припинення фізичною особою діяльності в якості індивідуального підприємця.

При цьому сплата державного мита здійснюється безготівковим розрахунком, документи для державної реєстрації подаються у формі електронних документів підписаних електронним підписом.

Визначення податкового органу для подачі документів

Дізнатися номер, адресу і реквізити податкової інспекції можна за допомогою сервісу: «Адреса та платіжні реквізити Вашої інспекції».

Юридичні особи[ред.]

Сервіс дозволяє російським організаціям фінансового ринку сформувати і направити звіт про іноземні клієнтів у зв'язку з вимогами міжнародного автоматичного обміну фінансовою інформацією і Федерального закону від 27.11.2017 № 340-ФЗ.

Сервіс дозволяє отримувати актуальну інформацію про заборгованість з податків перед бюджетом, щодо сум нарахованих і сплачених податкових платежів, про наявність переплат, нез'ясованих платежів; контролювати стан розрахунків з бюджетом; складати і направляти до податкових органів заяви на уточнення платежу, заяви про зарахування / повернення переплати; отримувати довідки про стан розрахунків з бюджетом, про виконання обов'язку зі сплати податків і інших обов'язкових платежів, акти звірки.

Даний сервіс дозволяє російської організації фінансового ринку в зв'язку з вимогами Федерального закону від 28.06.2014 №173-ФЗ сформувати і направити повідомлення про своїх клієнтів-іноземних платників податків в усі уповноважені органи за принципом єдиного вікна, а також отримувати видані Росфінмоніторингу рішення про заборону на напрям інформації в іноземний податковий орган.

Сервіс дозволяє здійснити подачу заяви про взяття на облік іноземної організації, що здійснює діяльність у сфері електронних послуг (ст. 174.2 НК РФ) і в подальшому здійснювати вхід в особистий кабінет такої іноземної організації. За допомогою сервісу можна пройти онлайн тест і перевірити, чи потрібно іноземної компанії, яка надає послуги в електронній формі російським фізичним особам ставати на облік в податкових органах. Також на сторінці сервісу можна задати питання по темі, що цікавить.

Реєстрація юридичної особи[ред.]

Сервіс онлайн-реєстрації юридичної особи РФ дозволяє підготувати повний комплект необхідних документів для створення ТОВ з єдиним учасником фізичною особою і типовою формою статуту.

Так само сервіс дозволяє реєструвати інші ТОВ і інші юридичні особи.

Сервіс формує всі необхідні для державної реєстрації документи (рішення, статут, заява, платіжка), які можливо буде, підписавши електронним підписом, направити в електронному вигляді в реєструючий орган або при відсутності електронного підпису уявити іншим зручним способом.

Для роботи з сервісом необхідно вибрати регіон.

Визначення податкового органу для подачі документів

Дізнатися номер, адресу і реквізити податкової інспекції можна за допомогою сервісу: «Адреса та платіжні реквізити Вашої інспекції».

Індивідуальні підприємці-фізичні особи[ред.]

Сервіс дозволяє дізнатися свій ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), дізнатися ІПН фізичної особи.

Індивідуальні підприємці-юридичні особи[ред.]

Сервіс дозволяє виявити належну обачність при виборі контрагента (постачальника, підрядчика), надає відомості про державну реєстрацію ЮО, IП, селянських (фермерських) господарств, дозволяє здійснювати пошук відомостей в реєстрі дискваліфікованих осіб. Містить інформацію про адреси масової реєстрації; відомості про осіб, щодо яких факт неможливості участі в організації встановлено в судовому порядку.

Сервіс дозволяє направити до податкового органу податкову і бухгалтерську звітність в електронному вигляді.

Сервіс надає можливість отримання відомостей з ЄДРЮО і ЄДРІП в електронному вигляді через Інтернет, в т. Ч. Для використання відомостей з ЄДРЮО, ЄДРІП в інформаційних системах зацікавлених юридичних і фізичних осіб.

Дозволяє платникам страхових внесків, які не виробляють виплати та інші винагороди фізичним особам, розрахувати суму страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування та обов'язкове медичне страхування, що підлягає сплаті, в тому числі, в разі здійснення діяльності за неповний розрахунковий період.

Сервіс дозволяє організаторам азартних ігор у букмекерських конторах і тоталізаторах представляти в Федеральну податкову службу дані обліку учасників азартних ігор, від яких приймаються ставки на офіційні спортивні змагання.

Сервіс дозволяє отримати інформацію про надходження електронної копії заяви про ввезення товарів і сплату непрямих податків з податкових органів країни імпортера (заявника) в податкові органи країни-експортера Митного союзу.

Сервіс дозволяє перевірити правильність заповнення ідентифікаційних реквізитів контрагентів в рахунках-фактурах. Сервіс функціонує в рамках пілотного проекту.

Індивідуальні підприємці - фізичні особи та юридичні особи[ред.]

Сервіс надає можливість всім категоріям платників податків записатися на прийом до податкового органу на будь-яку послугу, спланувавши візит до податкового органу заздалегідь.

Сервіс роз'яснює платникам податків і співробітникам територіальних податкових органів офіційну позицію Федеральної податкової служби Росії про порядок заповнення податкових декларацій, обчислення і сплати податків та зборів, узгоджену з Мінфіном Росії.

Сервіс містить базу відповідей на найактуальніші запитання платників податків: про чинному податковому законодавстві, про порядок взаємодії з податковими органами федерального, регіонального та місцевого рівнів.

Сервіс є засобом для звернень фізичних та юридичних осіб в Федеральну податкову службу. Звернення розглядаються відповідно до Федерального закону від 02.05.2006 № 59-ФЗ «Про порядок розгляду звернень громадян Російської Федерації»

Сервіс надає можливість організаціям і фізичним особам отримувати інформацію про хід і результати розгляду звернень (скарг, заяв, пропозицій), що надійшли в Федеральну податкову службу.

Сервіс надає інформацію про результати розгляду Федеральної податкової служби Росії скарг (звернень) платників податків за винятком інформації, доступ до якої обмежено законодавством Російської Федерації.

Сервіс містить нормативні та методичні матеріали Федеральної податкової служби Росії.

Сервіс надає можливість оцінити роботу податкових органів.

Сервіс дозволяє підписатися на розсилку оновлень сайту ФПС Росії з даного користувача розділу.

Сервіс дозволяє платникам податків формувати платіжні документи і здійснювати оплату в режимі онлайн через один з банків-партнерів Федеральної податкової служби Росії.

Дозволяє всім категоріям платників податків, які мають сертифікат ключа електронного підпису, зареєструватися в системі здачі податкової та бухгалтерської звітності по ТКС і отримати ідентифікатор абонента.

Сервіс дозволяє отримати достовірну, одноманітну, загальнодоступну, структуровану адресну інформацію по території Російської Федерації.

Сервіс являє собою майданчик для обговорення актуальних питань.

Сервіс дозволяє визначити код ОКТМО за кодом Окатий або по найменуванню муніципального освіти.

Сервіс призначений для інформування про які перебувають на обліку в податкових органах іноземних організаціях або про відсутність в ЄДРН відомостей про них.

Сервіс дозволяє отримувати Відомості про порушення арбітражних керуючих, допущених в ході ведення процедур банкрутства

Сервіс надає можливість підготувати і направити до реєструючого органу комплект необхідних документів для державної реєстрації юридичних осіб та індивідуальних підприємців.

Сервіс дозволяє платнику податків отримати всю інформацію, розміщену на інформаційних стендах територіальних податкових органів в режимі онлайн, без особистого відвідування інспекції.

Сервіс надає доступ до Єдиного реєстру суб'єктів малого та середнього підприємництва, дозволяє в електронному вигляді надіслати до ФПС Росії додаткові відомості для внесення до реєстру.

Сервіс являє собою покрокову інструкцію для підприємців-початківців: вибір форми реєстрації та режиму оподаткування, здійснення державної реєстрації, правила застосування контрольно-касової техніки, інформація про процедуру проведення податкових перевірок.

Сервіс дозволяє по заданому адресою дізнатися номер, адреса і реквізити податкової інспекції.

Сервіс дозволяє отримати інформацію з питань застосування податкових ставок і пільг з податку на майно, транспортного та земельного податків.

Сервіс дозволяє підготувати платіжні документи на перерахування податків, зборів та інших платежів в бюджетну систему Російської Федерації в електронному вигляді.

Сервіс надає можливість безкоштовно отримати відкриті і загальнодоступні відомості державного реєстру акредитованих філій, представництв іноземних юридичних осіб (РАФП) у вигляді виписки / довідки про відсутність запитуваної інформації в формі електронного документа, підписаного електронним підписом.

Сервіс дозволяє сформувати платіжний документ на сплату держмита при реєстрації ЮО / ІП, за надання відомостей з ЄДРЮО / ЄДРІП / ЄДРН і реєстру дискваліфікованих осіб, а також провести онлайн оплату через один з банків-партнерів ФПС Росії.

Сервіс надає можливість безкоштовно отримати відомості з ЄДРЮО / ЄДРІП про конкретну юридичну особу / індивідуального підприємця у вигляді виписки з відповідного реєстру / довідки про відсутність запитуваної інформації в формі електронного документа, підписаного електронним підписом.

Сервіс дозволяє фізичним особам, індивідуальним підприємцям, юридичним особам сформувати і направити заяву про подання документа, що підтверджує статус податкового резидента Російської Федерації, і отримати документ, що підтверджує статус податкового резидента Російської Федерації, в електронному вигляді. Використовуючи спеціальний код документа, що підтверджує статус податкового резидента Російської Федерації, сервіс дозволяє підтвердити факт видачі такого документа.

Сервіс надає можливість користувачеві визначити найбільш прийнятну систему оподаткування і розрахувати суму податків, що підлягають оплаті, на підставі введених даних.