Виноробство в домашніх умовах/Детальні приписи для різних типів вин

Матеріал з Вікіпідручника

Нижче подані окремі приписи для виробу різних типів вин. Усі розрахунки проводилися відносно до 5 літрів сусла.

Вибір сировини залежить від пори року. Протягом цілого року можна виробляти вино з жита, пшениці, кукурудзи, солодового екстракту, меду та сушених фруктів. 3 сирих фруктів робимо вино тоді, коли ці фрукти з'являться.

Жито — є найкращою і найбільш популярною сировиною до виробу вина. Рекомендуємо цю сировину, тому що:

  1. По відношенню до фруктів — жито є дешевше, a крім того після фасування вина, жито, яке залишилось, можна висушити і використати, на приклад, як корм для худоби.
  2. 3 жита зазвичай виходить добре вино, а спосіб виробу дуже легкий
  3. Виріб вина з жита не вимагає жодних приладів ані апаратів, ані довгих заходів.

Також вино з жита подібне смаком до справжнього виноградного вина та є більш корисним від звичайного вина, бо має в собі лише лимонну кислоту, яка для людини є кориснішою від винної кислоти. Особливо ті аматори, які ще не мали досвіду виробу вин повинні починати від виробу вина з жита, бо отримавши смачне і гарне вино, заохотяться до виробу інших вин.

Виріб вина з жита:

  1. Беремо 1-1,5 кілограми жита, перебираємо його, відділюючи жито від інших примішок, миємо водою, яку треба перед цим прокип'ятити і остудити. Мити треба обережно, щоб не здирати з зерна верхної лушпинки, у якій є багато цінних для вина складників.
  2. Так підготовлене жито всипуємо до посудини 7—8 літрів, заливаємо 1 літром води, у якій треба розчинити 25 грамів лимонної кислоти. (Воду треба прокип'ятити і остудити). Так залишаємо жито протягом 2-4 годин; під час цього небажані бактерії у житі будуть знищені, а додана лимонна кислота надасть вину відповідну кислотність.
  3. За кілька годин треба долити 2 літри води, в якій перед було розчинено 30 дека цукру. Крім того додаємо 3 грами спеціальної винної мінеральної складової «секалюм» або складової на основі фосфатів.
  4. Після цього додати яких-небудь дріжджей з раніш описаних типів, на приклад, «Токай» або «Сотерн» і за 2 дні почати додавати цукор у формі сиропу, з 2—3 дневними перервами.
  5. Сироп приготувати так: До 1½ літра води дати 70 дека цукру, або до нецілого літра води дати 170 дека цукру. В першому випадку отримаємо розчин 20%, в другому - 40%. Доданий сироп треба мішати, щоб цукор не осів на дні посудини.
  6. По 3 тижнях треба стягнути розчин, не стряхуючи осад і зерна до пляшки або бочки, наповняючи рідиною аж під верх і затикнути ферментаційною трубкою. Коли вино почне очиищатись, його треба перефільтрувати і стягнути до пляшок.

Виноробство