Перейти до вмісту

Плавання/Кроль на спині

Матеріал з Вікіпідручника
Схематична анімація стилю

Вправи на суші[ред.]

Вправа 1. Сісти на підлогу або на лаву, трохи підняти ноги вгору. Рухи ногами, як при плаванні кролем на спині.

Вправа 2. Лягти спиною на лаву, руки витягнути вгору, на ширині плечей. Рухи руками, як при плаванні кролем на спині. Спочатку вивчити рухи однією рукою, потім другою, а далі по черзі.

Вправа З. Лягти спиною на лаву так, щоб ноги до половини залишились у повітрі. Одночасні рухи руками і ногами способом кроль на спині

Вправи у воді[ред.]

Рис. 11 Вивчення техніки рухів ногами способом кроль на спині, спираючись об дно руками

Вправа 1. Стати спиною до берега річки чи басейну і взятись за проріз або спеціяльний пристрій руками з-за плечей. Трохи підняти ноги і надати тілу такого положення, ніби лежиш на спині біля самої поверхні води. Рухи ногами способом кроль на спині.

Роботу ногами можна вивчати також сидячи на березі і опустивши ноги у воду або сидячи на мілкому місці (глибина 20-40 см) і спираючись руками об дно (рис.11).

Рис. 12

Вправа 2. Ковзання після поштовху від дна басейну у положенні на спині, працюючи ногами способом кроль. Руки вздовж стегон виконують підтримуючі рухи (Рис. 12).

Вправа 3. Те саме, але руки винесені за голову вперед на ширині плечей.

Вправа 4. Те саме, але при роботі ногами зробити гребок рукою і пронессти її в повітрі у вихідне положення. Зробити гребок другою рукою.

Вправа 5. Проплисти кілька метрів способом кроль на спині.

Вправа 6. Плавання способом кроль на спині, працюючи лише ногами. Руки простягнуті над головою.

Юні плавці під час змагань у Водному центрі Сіднейського Олімпійського парку використовують стиль кроль на спині (2016)

Вправа 7. Плавання способом кроль на спині, працюючи лише руками, Ноги можна підтримувати з допомогою гумового круга або дошки, затиснутої між колінами. Надалі треба плавати без підтримувальних засобів.

Вправа 8. Плавання способом кроль на спині (див. анімацію) у повній координації в спокійному, середньому і швидкому темпі на короткі дистанції.

Кроль на грудях · Брас