Перейти до вмісту

Плавання/Старт з води

Матеріал з Вікіпідручника
Рис. 22
Старт запливу на спині на Чемпіонаті Європи (2008)

До вивчення техніки виконання старту з води треба приступати лише після того, як початківець оволодіє навичками плавання на спині і зможе вільно пропливти не менше як 20-25 м. Окремі елементи старту на спині початківець засвоюює ще в процесі навчання самого плавання. До них належить поштовх від берега басейну, ковзання спині тощо.

Вправа 1. Стоячи на мілкому місці, простягти і з'єднати руки над головою, присісти, відштовхнутись ногами від дна і проковзати на спині кілька метрів.

Вправа 2. Те саме, але під час ковзання почати працювати ногами способом кроль на спині.

Вправа 3. Підійти до берега басейну, взятись руками за беріг, зігнути ноги, наблизивши коліна до підборіддя. Ступнями ніг зпертись в беріг басейну так, щоб пальці ніг трохи виднілись над водою. Голову відвести назад і покласти потилицею на воду. Зробити вдих, відпустити руки і провести їх через верх вперед, одночасно відштовхнувчись від берега ногами. Проковзати 2-З метри, працюючи ногами способом кроль, після чого включити в роботу й руки.

Вправа 4. Те саме, але в момент поштовху трохи прогнутись у попереку і закинути руки назад. Після цього злегка зануритись під воду, проковзати 1-2 м. і включити в роботу ноги. Виринувши на поверхню, включити в роботу руки.

Вправа 5. Підпливти до стартової підстави і без коменди виконати старт (рис. 22).

Вправа 6. Те саме, але виконати старт під постріл з пістолета.

Стартовий стрибок